2018 Girls All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Grand Ledge High School Bennett, Samantha
Mills, Victoria
Reimer, Zoe
Sereseroz, Vienne
Spindler, Hannah
3.850 Jeffrey Miller
Farmington Mercy Glover, Leah
Sauer, Anna
Sooch, Mia
VanderWeele, Sophie
Zurawski, Elyse
3.740 Vicky Kowalski
Davison Evoy, Chloe
Kalisz, Brooke
Ross, Abbey
Ries, Caylee
Mabry, Isabel
3.542 Darci Stocker
West Ottawa Borski, Lucy
Villemure, Lauren
Daniel, Hannah
Karp, Chloe
Overman, Delaney
3.574 Tarry Cutter
Grand Blanc Brigance, Madison
Britton, Abby
Cass, Cameryn
Mansour, Katherine
Kondel, Taylor
3.844 Glen Bauer
Grosse Pointe South Smith, Alston
Becker, Audrey
Ifkovits, Kaitlin
Rahm, Gray
Crowley, Jennifer
3.774 Robert McIntyre
Hudsonville Foster, Briana
Scharphorn, Jericha
Williams, Jennifer
Kwiatkowski, Alaina
Huber, Marleen
3.838 Joe DeSmit
Salem High School Kozlowski, Megan
Martin, Ava
Reed, Ryleigh
Small, Julianne
Stec, Sarah
3.622 Ryan Nimmerguth
Novi High School Biberstein, Anna
Gogineni, Hrishika
Chaparala, Sarayu
Vallapareddy, Sriya
Alexander, Despina
3.588 Megan Henry
Rochester H.S. Kohrman, Sydney
Haque, Savannah
Yetukuri, Anu
Cichocki, Sophia
Bennett, Hannah
3.994 Jeff Haney
Rochester Adams Abramczyk, Emily
Bailey, Laine
Fodale, Alyssa
Ni, Emma
Ortwine, Carly
3.932 Jeff Kutschman
Ann Arbor Pioneer High School Melendez, Amaya
Giordano, Jillian
Lyle, Olivia
Middleton, Claire
Jung, Sooah
3.844 Jill Rohrer
Hartland High School Bradford, Sydney
Piatek, Jordan
Root, Olivia
Sinishtaj, Violet
Grabowski, Savannah
3.614 Mike Joseph
Rockford High School Green, Sydney
Lehmkuhl, Lexi
Schneider, Lili
Stoll, Kennedy
Vriesenga, Emily
3.842 Scott Kruisenga
Northville Simoncini, Mariella
Tokarz, Katlyn
Whatley, Nicole
Gill, Sufna
Shipka, Sednona
3.938 Chris Cronin
Bloomfield Hills High School Pierce, Lizzie
Proctor, Cassidy
Swamy, Sanju
Schulz, Mikaela
Varchasvi, Esha
3.970 Brendan Harrington
Lake Orion High School Fox, Jessie
Costeiu, Emma
Harwood, Mackenzie
Kovac, Marissa
McElroy, Greer
3.648 Monty Gallaher
Ann Arbor Skyline H.S. Lama, Nikki
Maki, Adie
Meadows, Addyson
Tirico, Cammi
Marshall, Alison
3.972 Ashley Mantha
Oxford Dietikier, Kate
Grabowski, Elizabeth
Grech, Janelle
Hopman, Caitlyn
Soule, Olivia
3.862 Gretchen Gabler
Stoney Creek Chambon, Domitille
Kelley, Hailey
Ubaydi, Sophia
Chambon, Lucile
Drake, Rebekah
3.906 Tony Lafferty
Clarkston Gebrowsky, Elin
Greenlee, Payton
Hartline, Lauren
Liles, Ashley
Sampson, Claudia
3.680 Lezlie Hallman
Traverse City West Dy, Anika
Dy, Anci
Ellul, Jillian
Krueger, Evelyn
Warren, Ava
3.768 Karl Gagnon
Romeo High School weber, ruby
Collins, Avery
Brown, Karen
schultz, ella
Himmelsbaugh, sarah
3.570 Ron LeBlanc
Utica Ford II alaska, grace
barney, ashley
mast, allyson
Gasowski, Julie
Rooney, Mia
3.702 Chet Boss
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Forest Hills Northern Zubkus, Kay
Walters, Baylee
Frost, Ava
Henkel, Lilia
Fay, Anna
3.946 Kent Graves
Coldwater Sheppard, Claire
Smith, Molly
Warner, Kelly
Goodwin, Jayla
Musselman, Taylor
3.748 John Petzko
Holly High School Brown, Kate
Curtis, Lexie
Lonsburry, Ella
Malone, Kelsey
McReynolds, Megan
3.978 Casey Lombard
Pinckney Schools Ohmer, Reece
Ohmer, Olivia
Elliot, Allison
Worrilow, Maddy
Roberts, Hailey
3.836 Michael Rutkowski
Walled Lake Western Boufford, Lauren
Butler, Lauren
Carner, Alex
Harper, Jenna
Svendor, Olivia
3.810 Scott Street
Fenton High School Cunaud, Charlotte
Hanners, Angela
Horning, Lily
Herbert, Olivia
Herbstreit, Brook
3.654 Kurt Herbstreit
Port Huron Northern Ward, Karly
Murray, Isabella
Ward, Delaney
Warren, Allie
Bajis, Madison
3.952 Jessie Freed
Lowell H.S. Decator, Olivia
Uhen, Mackenzie
Fogerty-Thomas, Tristan
Buechler, Mary Jo
Kapcia, Lexi
3.598 Josh Bruwer
Trenton High School VELLMURE, AUBREY
VERDUCE, SOPHIE
HOWEY, CAROLYN
HORNAUER, ZOE
REEVES, DELANEY
3.800 Steven Burk
Mt. Pleasant High School Trost, Ashley
Hayes, Dana
Reilly, Kayleigh
Idema , Taylor
Lindahl , Emma
4.064 Aaron Gardner
Mona Shores High School Kessen, Taylor
Knowlton, Chloe
Potts, Logan
Rahlston, Morgan
Trygstad, Riley
3.902 Kyle Kurant
Chelsea High School Greenstein, Hannah
Paglairini, Sam
Savery, Emily
VanReesema, Julia
Vasquez, Maddie
3.898 Joseph Ewald
Traverse City Central Hoag, Annalicia
Holt, Meg
Munch, Emlin
Rockwood, Olivia
MAITLAND, GRACE
3.814 Lois McManus
St. Johns Greenwood, Victoria
Sanders, Teagan
Purves, Megan
Lewis, Tuesday
Palmatier, Ellie
3.596 Rick Schultz
East Lansing High School Miller, Madi
Becker, Lexa
O'Neill, Holly
Swords, Mary Kate
Conklin, Evelyn
3.740 Bob Filter
Birmingham Seaholm Pickell, Sydney
Wiena, Allie
Rodrigues, Bella
Levine, Katie
Roovers, Hailey
3.860 Doug Baltz
Petoskey High School Birchfield, Abby
Coveyou, Maeli
Harris, Bridget
Lamb, Ashley
Werner, Brynn
3.930 Erin VandenHeuvel-Coon
South Lyon East High School Kraemer, Natalie
Mallory, Kaitlyn
Sexton, Madeline
Strong, Alyssa
Zaremba, Marina
3.874 Justin Chamberlin
Okemos High School Hinterman, Jessi
Shenoy, Rhea
Rajendra Nicolucci, Savera
Mothersell, Angela
Cui, Allison
3.856 Danial Stolz
Battle Creek Lakeview Evans, McKenna
York, Maddie
Burrows, Brooklyn
Stitt, Payton
Kline, Halen
3.710
Greenville H.S. Gorby, Rylie
Schroeder, Serena
Kikos, Kylee
Worden, Naomi
Gotwalt, Morgan
3.756 Nancy Johnson
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Harper Creek Bishop, Gabby
Brown, Chloe
Bussler, Marlene
Reed, Lauren
Rowe, Ashton
3.546 Cindy Kerridge
Jackson Northwest Jacobs, Macy
Lefere, Julia
Shafer, Sydney
Clingerman, Kara
Lewis, Bryce
3.842 Martha Cantlin
Powers Catholic Brochu, Jolie
Canaday, Olivia
Canavesio, Gina
Knight, Maggie
Sexton, Allie
3.776 Jim Snow
Notre Dame Prep Staskowski, Danielle
Wilson, Malorie
Fitzgerald, Sabrina
Wintermantel, Julia
Rook, Rachel
3.634 Kyle Lilek
Charlotte High School Beutler, Chloe
Gingrich, Hunter
Crossman, Lauren
Owens, Sarah
Williams, Chloe
3.884 Brent Crossman
Allegan High School Franklin, Emma
Heckman, Delaney
Lambert, Hope
Orr, Taryn
Sturman, Morgan
3.926 Steven Angle
South Christian Samdal, Natalie
Keen, Ashley
Hoekwater, Kate
Keegstra, Jamie
Wierenga, Maddie
3.844 Ben Cook
Big Rapids Chaput, Avery
Thebo, Hope
Posey, Lauren
McKenna, Holly
Fuller, Payton
3.954 Mark Posey
Spring Lake High School Sprague, Alana
Klein, Hannah
Mahoney, Maggie
Saunders, Phoebe
Galloway, Kate
3.928 Alec Lininger
Cranbrook-Kingswood Cohen, Katheryn
Cong, Ashley
Samsanov, Natasha
Frykman, Julia
Greenlee, Sydney
3.826 John Minnich
Detroit Country Day Chalasni, Shreya
McKeen, Alana
Sicilia, Maria
Roberts, Kristina
Mullany, Kate
3.732 Dan Luft
Hanover-Horton Causie, Sophie
Kughn, Emily
Thompson, Kristen
Finch, Sydney
Miller, Holly
3.930 Christine Burger
Whitehall High School Burns, Leeanna
Jacobs, Jacquelyn
Woodring, Rylee
Christenson, Vanessa
Woodring, Kennedy
3.926 Greg Boughton
Niles Brawley, Skyler
Brawley, Willow
Myer, Aynslee
Bruckner, Katie
Lister, Maddie
3.906 Daniel Brawley
Freeland Argyle, Alyssa
Back, Lydia
Lazarz, Katie
Beyer, Lily
Pumford, Olivia
3.832 Matt Pumford
Dowagiac Union High School Franklin, Rebecca
Stolpe, Lynsie
Whitaker, Greta
Ruff, Calley
Maggert, Ruby
3.728 Bob Turner
Goodrich Swett, Madeline
Madill, Emily
Madill, Ashley
Gibbs, Elizabeth
Miller, Amanda
3.886 Loyd Walter
Marysville High School Anger, Sydney
BLUM, MADELINE
Green, Rachel
KRUSKIE, JOLENE
Sattler, Jadeyn
3.636 Wendy Palmateer
Three Rivers Hines, Heidi
Haydon, Sara
Shockley, Michaela
Zeimet, Jayley
Taylor, Illyanna
3.744 Bob Bales
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Portland Foote, Olivia
Savage, Julia
Schafer, Hannah
Schrauben, Macey
Seal, Brooke
3.536 Sarah Honsowitz
Shepherd High School Raymond, Olivia
Bryant, Maggie
Yates, Morgan
Yuncker, Angie
Skeel, Madde
3.694 Julie Prout
North Muskegon High School Bliss, Lindsay
Grevel, Abby
Kersman, Georgie
Gonzalez, Mya
Staniforth, Sara
3.968 jeff grevel
Brooklyn Columbia Central Fish, Alissa
Dickens, Aubree
Sillers-Beard, Ella
Tyndall, Elizabeth
Oudekirk, Reyna
3.572 Mike Jordon
Harbor Springs Bezilla, Madi
Garver, Evie
Gillette, Kenzie
O’Neill, Calli
O’Neill, Jacque
3.896 Pete Kelbel
Montague H.S. Britton, Madalyn
Brown, Megan
McDonald, Kennedy
Osborne, Morgan
Bylsma, Orianna
3.832 Phil Kerr
St. Louis High School Anderson, Olivia
Beeson, Alexis
Taipailus, Ali
Hitchcock, Modestie
Hansen, Starr
3.936 Andrea Biehl
East Jackson Brzezinski, Alexis
Rudd, Reagan
Goostrey, Jordan
Mericle, Rory
Moore, Kendra
3.702 Ray Hill
Adrian Madison Kurichh, Anika
Morris, Abby
Najar, Maricella
Ramos, Marisa
Wohlgamuth, Kayla
3.548 Mary Lesko
Ann Arbor Greenhills Ganguly, Aarushi
Guo, Augie
Lee, Euna
White, Jillian
Malik, Sabeen
3.838 Mike Karr
Jackson Lumen Christi Double, Kathleen
Ziemba, Hillary
Sierakowski, Emily
Kirchmeier, Chloe
Webster, Caitee
3.576 David Swartout
Kalamazoo Hackett Catholic Central Gordon, Grace
Stull, Emily
McNally, Colleen
Valkner, Olivia
Rex, Lauren
3.842 Jim Holton
Frankenmuth Lee, Sophia
Nielsen, Leah
Piesko, Katelyn
Smith, Ella
Wenzel, Hannah
3.832 Doug Schneider
Michigan Lutheran High School Rock, Melanie
Semenak, Allison
Welke, Talia
Koch, Abi
VanderMarkt, Josey
3.636 Ruth Gephart
Mt Pleasant Sacred Heart Filhart, Morgan
Humphreys, Madelon
Reid, Emma
Terwilliger, Anna
Doe, Jane
3.750 Andrew Doerr
Manistee Arnold, Trista
Elo, Tiffany
Huber, Katie
Sandstradt, Lily
Thompson, Sara
3.644 Bridget Warnke
christian louboutin replica