2018 Boys All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Grand Blanc Bruett, Nick
Waun, Jacob
Finsterwald, Evan
Silpoch, Brendan
George, John
3.812 Joe Gainey
East Kentwood Boring, Kyle
Calabrese, Guiseepe
Coe, Matthew
Olson, Noah
Ubaldo, Enzo
3.598 Mike Ketelaar
Brother Rice Bauer, David
Brown, Max
O'Rourke, Brendan
O'Rourke, Colin
O'Leary, Quinn
3.566 Leon O. Braisted III
Stoney Creek Catallo, Ian
Deutsch, Hunter
Kast, Dylan
Langeveld, Tyler
Mooney, Rob
3.854 Tony Lafferty
Midland Dow Kozerski, Peter
Zeitler, Anthony
Johnson, Joey
Tanis, Hailey
Ieuter, Alex
3.730 Doug Bradford
Northville High School Alluri, Abhi
Boules, Nick
Braun, Tim
Dales, Jimmy
Mummadi, Saahith
3.812 Chris Cronin
Walled Lake Western Flynn, Max
Wagner, Evan
Easter, Carson
Thompson, Max
Galin, Cameron
3.522 Scott Street
Okemos High School Hetfield, Zach
Fraser, Zach
Brewer, Owen
Kadrofske, Sam
Rajendra-Nicolucci, Avi
3.690 Chad Kurmel
Saginaw Heritage Basil, Luke
Brown, Kyler
McKenzie, Eathan
Sharma, Arnav
Moretuzzo, Matt
3.740 William Stelter
Hartland High School Brief, Bryce
Cotten, Mitchell
Huck, Dylan
Gniewek, Ryan
Willis, Alex
3.760 Nathan Oake
Lake Orion High School Burke, Pierce
Hirschfield, TJ
Coble, Drew
Remer, Andrew
Hay, Zach
3.522 Monty Gallaher
Canton Chen, Jonhan
Heyde, Alex
Jablonski, D.J.
McDougall, Patrick
Visger, Charles
3.614 Tom Alles
Midland High School Gandy, Drew
Gibbs, Connor
Noey, Alex
Shinske, Jackson
Hazen, Carter
3.680 Jeff Gandy
Grosse Pointe South Theros, Evan
Sullivan, Patrick
Scupholm, Christopher
Smith, Coalter
Sullivan, Tommy
3.760 Robert McIntyre
Ann Arbor Skyline H.S. Alokam, Vimal
Bhagat, Shaunak
Chicoine, Beau
Cowland, Cameron
Griffith, Evan
3.570 Ashley Mantha
Traverse City Central Peters, Carson
Nefcy, Jared
Jenema, Garrett
Bostwick, Jack
Schultz, Austin
3.666 Fred Mawson
Lapeer High School Butterfield, Carson
Cooper, Logan
Mullaney, Dylan
Keast, Caleb
Cooper, Mason
3.582 Steve Stearns
Milford High School Hewitt, Sam
Young, Blayne
Vernier, Joey
Gilingham, Stephen
Onofrio, Daniel
3.668 Hugh Felt
Troy H.S. Maini, Raghav
Smalley, Ryan
Smalley, Will
Youn, Jason
Wu, Henry
3.764 John Getzan
Traverse City West Bostwick, Nick
Farese, Ryan
Gillings, Tyler
Tirrell, Sam
Kehoe, Murphy
3.896 Mike Schultz
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Mattawan High School Beison , Luke
Friend , Nolin
Pelak , Luke
Pelak , Matt
Urbain , Tyler
3.620 Cam Kiesgen
Gaylord Gouin, Brendon
Kowatch, Joe
Putnam, Kyle
Neff, Drew
Rowley, Nick
3.648 Tom Johnson
Byron Center High School Huizenga, Ryan
Hynes, Davis
Moore, Tanner
Tear, Connor
Locke, Alex
3.538 Jeff Krauss
Chelsea High School DeRosia, Lucas
Lyons, Tim
Yax, Sam
Emmert, Tyler
DeRosia, Carter
3.634 Joseph Ewald
Gull Lake Curtis, Andrew
Geik, Mitchell
Pejka, Ben
Pejka, Zach
VanderMolen, Jack
3.578 Karyn Furlong
Grand Rapids Christian Breems, Louis
Gray, Josh
Meyer, Logan
Uekert, Luke
Workman, Nick
3.788 Kenneth Bokhoven
Whitehall High School Bluhm, Kelsen
Johnson, Liam
Gallihugh, Trey
Cullen, Steven
Mikkelson, Evan
3.500 Greg Boughton
Niles Krueger, Ales
Thomas, Nate
Mckeel, Matt
Rudlaff, Drew
Tibbitts, Connor
3.636 Daniel Brawley
DeWitt High School Joseph, Anthony
Horan, Jack
Croley, Joey
DeLong, Charlie
Dietzel, Parker
3.658 Dave Koenigsknecht
Stevensville Lakeshore Essig, Logan
Keppler, Matt
Longyear, Davis
Strebeck, Cooper
Sloniker, Zach
3.562 Mike Longyear
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Traverse City St Francis Kalajian, William
Bliss, Andrew
Chittle, Adam
Elhardt, Matthew
Matteucci, Joey
3.594 James Hornyak
Schoolcraft High School Hampton, Collin
Lawrence, Parker
Puhalski, Reilly
Waldron, Jack
Troyer, Rielly
3.764 Terry Haas
Williamston Hurlburt, Michael
Nemeth , Mitchell
Rokita, Owen
Schafer, Luke
Stevenson, Lucas
3.818 Robert Burns
Ludington High School Meeker, Trent
McKinley, Evan
Laman, Ben
Sarto, Matt
Benson, Blake
3.588 Todd Schipper
Tawas Area Buresh, Mason
Haire, Ethan
Shattuck, Daniel
Martin, Gabe
Plawecki, Brandon
3.744 Keith Martin
Montague H.S. Collins, Drew
Erickson, Asher
Eilers, Evan
Eilers, Cole
Butler, Vance
3.526 Phil Kerr
Dowagiac Union High School Davis, Drew
Hartsig, Lewis
Mosier, Matt
Phillips, Drew
Saltzman, Nick
3.524 Bob Turner
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Pentwater Matulis, Seth
McDonough, Gannon
Breitner, Mackenzie
Kolenda, William
Kenney, Mitchael
3.620 Alicia Kolenda
Kalamazoo Hackett Catholic Central Bridenstine, Ben
Chafty, Ryan
Gillig, Aidan
Keyte, Tommy
Verduzco, Will
3.822 Jim Holton
Muskegon Catholic Central High School Gawron, Adam
Gordon, Christian
Inglat, Ryan
Gustin, Aaron
O'Neil, Ethan
3.686 Jim Hegedus
Ann Arbor Greenhills Marx, Evan
Mo, Ethan
Rosenblum, Nathan
Moya, Emilio
Noble, Riley
3.718 Mike Karr
Frankfort Newbold, Will
Reznich, Jack
Thorr, Riley
Hammon, Luke
Newbold, Daniel
3.868 Thomas Thorr
Muskegon Western Michigan Christian High School Alfree, Owen
Breit, Chandler
Merz, Jeff
Minasian, Caleb
Vanbiesbrouck, Dan
3.582 Josh Glerum
Lansing Christian HS Betcher, Zach
Block, Dawson
Block, Weston
Jamieson, Parker
Prieskorn, Andrew
3.952 Jason Block
christian louboutin replica