2018 Boys Awards
Mr. Golf
NameYearSchoolCoach
Patrick Sullivan12Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Super Team
NameYearSchoolCoach
Jimmy Dales12Northville High SchoolChris Cronin
Charlie DeLong11DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Erik Fahlen11NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Thomas Hursey12Suttons BayTodd Hursey
Alex Jordan11Mason High SchoolKirk Petee
Pierce Morrissey11Big RapidsMark Posey
Colin Sikkenga12Kalamazoo Christian High SchoolBrian Seifert
Patrick Sullivan12Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Division I All State Team
NameYearSchoolCoach
Will Anderson10Portage CentralScott Taylor
Mike Battiste12Forest Hills CentralPaul TenEyck
Drew Coble11Lake Orion High SchoolMonty Gallaher
Anthony Comito12DeLaSalle CollegiateDouglas McKay
Mitchell Cotten12Hartland High SchoolNathan Oake
Kevin Healy11Rockford High SchoolJoel Siegel
TJ Hirschfield12Lake Orion High SchoolMonty Gallaher
Andrew Lack12Novi Catholic CentralMichael Anderson
Jack Muir12Birmingham SeaholmMatt Pesta
Brendan O'Rourke12Brother RiceLeon O. Braisted III
Jake Radom12Berkley High SchoolScott Baltes
Henry Scavone12Birmingham SeaholmMatt Pesta
Coalter Smith11Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Owen Tucci12Utica Ford IIJustin Lease
Division I All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Abhi Alluri12Northville High SchoolChris Cronin
Hagen Cunningham12Birmingham SeaholmMatt Pesta
Drew Dykens11West OttawaTarry Cutter
Zach Fraser12Okemos High SchoolChad Kurmel
Drew Gandy12Midland High SchoolJeff Gandy
CONNOR JAKACKI12Livonia Stevenson High SchoolCurt Hay
Justin McCown11Sterling Hts.-Utica Stevenson High SchoolDennis Walczak
Tommy Sullivan10Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Evan Theros12Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Division II All State Team
NameYearSchoolCoach
Josh Anderson12Cranbrook-KingswoodGriffin Smith
Cooper Bell12East Grand RapidsKurt Rushmore
Brendon Gouin11GaylordTom Johnson
Zack Hopkins12Powers CatholicRobert Beach
Noah Kolar11Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Andrew Kolar11Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Nick Krueger12Spring Lake High SchoolBen Armey
August Meekhof10AllendaleTrevor Kuzee
Tanner Moore11Byron Center High SchoolJeff Krauss
Rory Myers11Wayland UnionChris Drew
Luke Pelak 11Mattawan High SchoolCam Kiesgen
Brad Smithson11Forest Hills EasternFrank Jenks
Brent Trela12Trenton High SchoolSteven Burk
Division II All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Trent Barth11GoodrichDonald Brandt
Nick Batschynsky11Notre Dame PrepMichael Erskine
Brockton English9Notre Dame PrepMichael Erskine
Matt Knight12Powers CatholicRobert Beach
Joshua Kuhn10Waterford MottNeal Mozdzierz
Ben Pejka11Gull LakeKaryn Furlong
Matt Pelak 11Mattawan High SchoolCam Kiesgen
Satchel Pierce9EdwardsburgJeff Kozinski
Nick Rowley12GaylordTom Johnson
Connor Tear11Byron Center High SchoolJeff Krauss
Jackson Tellerico12Farmington H.S.Ray Maleyko
Grant Tucker10Powers CatholicRobert Beach
Jack Williams12Notre Dame PrepMichael Erskine
Division III All State Team
NameYearSchoolCoach
Fletcher Bolda12Big RapidsMark Posey
Jack Brockie10Hanover-HortonMike Brockie
Brogan Brockie9Hanover-HortonMike Brockie
Jack Carter12Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Jonathon Damzyn12GladwinArt Adamec
Evan McKinley10Ludington High SchoolTodd Schipper
Grant Mills11St. Louis High SchoolDave Biehl
Eddie Murphy12ChesaningDavid Johnston
Ethan O'Farrell12Lansing CatholicKim Johnson
Zach Pier10PortlandJon Snellenberger
Tanner Schnell11Jackson Lumen ChristiDavid Swartout
Owen Seay11Big RapidsMark Posey
Daniel Shattuck12Tawas AreaKeith Martin
Conor Spencer10Jackson Lumen ChristiDavid Swartout
Brody Spink12Hanover-HortonMike Brockie
Garret Spink12Hanover-HortonMike Brockie
Division III All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Nick Althouse12Chippewa Hills High SchoolLenny Starck
Evan Brzyski9Napoleon High Schoolshawn murphy
Nick LaFontsee12Laingsburg High SchoolGreg Beavers
Blake Petterle11Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Max Skeel11Shepherd High SchoolMichael Willett
Scott Sura12Shepherd High SchoolMichael Willett
Joey Test12Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Rielly Troyer12Schoolcraft High SchoolTerry Haas
Division IV All State Team
NameYearSchoolCoach
Justin Bunch9East JacksonRay Hill
Ryan Chafty9Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Austin Fauser12Clinton H.S.Nito Ramos
Logan Holtkamp12NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Parker Jamieson12Lansing Christian HSJason Block
Cole Ketterer12Harbor SpringsPete Kelbel
Nick Korns12Everest Collegiate High SchoolDave Smith
CONNOR LENHART12WhitefordCindy Lenhart
Mitch Lowney11Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Will Newbold11FrankfortThomas Thorr
Hayden VanErmen12NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Will Verduzco10Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Division IV All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Nate Ball11Leland Public SchoolNate Sneed
Justin Bardenhagen11Leland Public SchoolNate Sneed
Evan Chomchai11Mt Pleasant Sacred HeartAndrew Doerr
Ben Farrell12NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Tommy Keyte9Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
William Kolenda10PentwaterAlicia Kolenda
Mia Korns11Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Josh Line11Parkway Christian SchoolKevin Koepplinger
A.J. Massucci11Royal Oak ShrineBruce Trout
Andrew Prieskorn12Lansing Christian HSJason Block
Trenton Sprunger12East JacksonRay Hill
Lance VanErmen10NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Michael Zanoni9Mt Pleasant Sacred HeartAndrew Doerr
christian louboutin replica