2017 Girls Awards
Miss Golf
NameYearSchoolCoach
Anika Dy11Traverse City WestKarl Gagnon
Super Team
NameYearSchoolCoach
Anci Dy9Traverse City WestKarl Gagnon
Anika Dy11Traverse City WestKarl Gagnon
Savannah Haque10Rochester H.S.Jeff Haney
Shannon Kennedy9Marian High SchoolLeon O. Braisted III
Catherine Loftus12SalineDebbie Williams-Hoak
Serena Nguyen12Lutheran NorthLori Gill
Mikaela Schulz11Bloomfield Hills High SchoolBrendan Harrington
Danielle Staskowski11Notre Dame PrepKyle Lilek
Division I All State Team
NameYearSchoolCoach
Ariel Chang9Eisenhower High SchoolJerry Griesbeck
Heather Fortushniak12Brighton High SchoolPaul Parsell
Brooke Gibbons12Lapeer High SchoolSteve Carlson
Nateda Her9HoltDouglas Harkema
Megan Jenkinson12Traverse City WestKarl Gagnon
SHIKHA JHA12Troy Athens H.S.Dan Cooper
Erin Johnson12Plymouth High SchoolDan Young
Amaya Melindez9Ann Arbor Pioneer High SchoolSteve Rodriguez
Annie Pietila11Brighton High SchoolPaul Parsell
Mariella Simoncini11NorthvilleChris Cronin
Sophie VanderWeele11Farmington MercyVicky Kowalski
Shae Zydeck11Plymouth High SchoolDan Young
Division I All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Autumn Blaney11Brighton High SchoolPaul Parsell
Sydney Bradford11Hartland High SchoolMike Joseph
Cameron Coltrin12Lake Orion High SchoolMonty Gallaher
Sufna Gill10NorthvilleChris Cronin
Alana Jones12North Farmington High SchoolBruce Sutton
Katie-Mina Lee12Ann Arbor Pioneer High SchoolSteve Rodriguez
Jennifer Liu9Troy H.S.John Getzan
Abby Livingston12Novi High SchoolMegan Henry
Sydney Page12SalineDebbie Williams-Hoak
Lizzie Pierce11Bloomfield Hills High SchoolBrendan Harrington
Molly Pribble12SalineDebbie Williams-Hoak
Allison Quinn12East KentwoodJon Bouck
Mia Sooch11Farmington MercyVicky Kowalski
Anna Vento12Livonia Stevenson High SchoolCurt Hay
Nicole Whatley9NorthvilleChris Cronin
Keri Yang12Rochester H.S.Jeff Haney
Division II All State Team
NameYearSchoolCoach
Alexis Carras12Midland DowDoug Bradford
Elaina DeRose12DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Elizabeth Harding12South Lyon High SchoolDan Skatzka
Lilia Henkel9Forest Hills NorthernKent Graves
Avery Howard11Reeths PufferChris Carter
Emma Polski12New Boston HuronJim Garofalo
Cailey Rooker11St. Joseph Ryan Walters
Hailey Roovers11Birmingham SeaholmMatt Pesta
Karina VanDuinen11Reeths PufferChris Carter
Kiersten VanNorden12South Lyon East High SchoolJustin Chamberlin
Claudia Vondra12Mason High SchoolKirk Petee
Kay Zubkus11Forest Hills NorthernKent Graves
Division II All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Natalie Aulicino12South Lyon East High SchoolJustin Chamberlin
Sabrina Elie11Berkley High SchoolSusan Ciaravino
Meghan Gallagher11Grosse Pointe NorthPeter Kingsley
Molly Gundry12Fenton High SchoolKurt Herbstreit
Karlee Hallberg12Reeths PufferChris Carter
Rose Hami11Midland DowDoug Bradford
Cate Joelson12Birmingham SeaholmMatt Pesta
Lauren Kim12Okemos High SchoolDanial Stolz
Haley Lesiow12Battle Creek LakeviewAnthony Evans
Keegan Miller12Fenton High SchoolKurt Herbstreit
Abby Murray12St. JohnsRick Schultz
Emily O'Brien12South Lyon East High SchoolJustin Chamberlin
Savera Rajendra Nicolucci10Okemos High SchoolDanial Stolz
Alexandra Robb12Marian High SchoolLeon O. Braisted III
Erin Sexsmith12Portage NorthernBob Eustice
Phloy Wongvilart10Zeeland West High SchoolTimothy Minnear
Division III All State Team
NameYearSchoolCoach
MADELINE BLUM10Marysville High SchoolWendy Palmateer
Jolie Brochu9Powers CatholicJim Snow
Kate Cao12Cranbrook-KingswoodMark Moyer
Carmen Chan12Cranbrook-KingswoodMark Moyer
Emma Dykhouse12South ChristianBen Cook
Grace Farquhar12Lutheran NorthLori Gill
Hannah Klein11Spring Lake High SchoolDan Knue
Maggie Knight10Powers CatholicJim Snow
lucy liu12Detroit Country DayPeggy Steffan
Madelyn Nelson12Spring Lake High SchoolDan Knue
Olivia Pumford11FreelandMatt Pumford
Kaity Rittner11Lutheran NorthLori Gill
Natalie Samdal11South ChristianBen Cook
Morgan Swett12GoodrichLoyd Walter
Division III All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Zoe Anderson11BeldingDoug Anderson
McKenna Bent10Comstock ParkRob Lucas
Molly Elenbaas12South ChristianBen Cook
Lizzy Fisher12Charlotte High SchoolBrent Crossman
Rebecca Franklin10Dowagiac Union High SchoolBob Turner
Elizabeth Gibbs11GoodrichLoyd Walter
Linnea Hartz11AllendaleTrevor Kuzee
Katie Horn12Sturgis High SchoolKenneth Schau
Karlee Malone12MarshallDick Hamilton
Grace Pumford9FreelandMatt Pumford
Megan Radaz12AlmaSteve Kettler
kristina roberts11Detroit Country DayPeggy Steffan
Phoebe Saunders10Spring Lake High SchoolDan Knue
Rachel Webb12Sturgis High SchoolKenneth Schau
Division IV All State Team
NameYearSchoolCoach
Geraldine Berkemeier12Jackson Lumen ChristiDavid Swartout
Madi Bezilla11Harbor SpringsPete Kelbel
Lindsay Bliss11North Muskegon High SchoolJim Hegedus
Grace Castle12Lansing CatholicKim Johnson
Alice Fink-Jensen12ManisteeBridget Warnke
Alissa Fish11Brooklyn Columbia CentralMike Jordon
Abby Grevel11North Muskegon High SchoolJim Hegedus
Tyler Kautz12Almont High SchoolDavid Zimmerman
Jacque O'Neill9Harbor SpringsPete Kelbel
Emily Stull11Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Morgan Yates11Shepherd High SchoolJulie Prout
Hillary Ziemba11Jackson Lumen ChristiDavid Swartout
Grace Zimmerman 12Almont High SchoolDavid Zimmerman
Division IV All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Alexis Brzezinski10East JacksonRay Hill
Molly Clark12Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Rylee Dreffs12Jackson Lumen ChristiDavid Swartout
Evie Garver10Harbor SpringsPete Kelbel
Amelia Gonzalez12NorthPointe Christian High SchoolTom Koert
Katherine Hopkins11Traverse City St FrancisCRAIG ARDERY
Sabrina Langerak9NorthPointe Christian High SchoolTom Koert
Caitlin Lysher11Napoleon High SchoolGreg Elliott
Calli O'Neill11Harbor SpringsPete Kelbel
Olivia Raymond11Shepherd High SchoolJulie Prout
Shelby Schneider12FrankenmuthDoug Schneider
Kristen Thompson11Hanover-HortonChristine Burger
Grace VanDellen11Lutheran H.S. NorthwestChristopher Johnstone
christian louboutin replica