2017 Girls All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Lapeer High School Brecht, Emily
Gibbons, Brooke
Kennedy, Callie
Taormina, Madelyn
Winther, Kaylin
3.820 Steve Carlson
Jenison Carfine, Sydney
Smaby, Amanda
Leatherman, Kaitlyn
Miller, Alyssa
Hoekstra, Izzy
3.782 Mark Dobrzynski
Livonia Stevenson High School Vento, Anna
Suttan, Reese
Stefanick, Nichole
Maltby, Haley
Maurier, Sydney
3.520 Curt Hay
Oxford Dietikier, Kate
Grabowski, Elizabeth
Hopman, Caitlyn
Smiles, Abigail
Yankee, Lauren
3.618 Gretchen Gabler
Saline Loftus, Catherine
Woodman, Emily
Pribble, Molly
Page, Sydney
Schick, Stephanie
3.728 Debbie Williams-Hoak
Troy Athens H.S. JHA, SHIKHA
KUO, EMMA 
LIN, EMILY
STOVER, KATIE
BADIA, ASHLEE
3.804 Dan Cooper
Rochester Adams Densmore, Lindsay
Boladian, Lexi
Schipperijn, Katie
Ni, Emma
Ortwine, Carly
3.674 Jeff Kutschman
Grand Blanc Brigance, Madison
Cass, Cameryn 
Mansour, Katherine 
Truchan, Haley
Walter, Erin
3.848 Glen Bauer
Ann Arbor Skyline H.S. Lama, Nikki
Potter, Tasha
Norton, Caroline
Muhammad, Mecca
Tirico, Cammi
3.570 Ashley Mantha
Rochester H.S. Yang, Keri
Haque, Savannah
Kohrman, Sydney
Shaw, Kyra
Kuitula, Martha
3.852 Jeff Haney
Canton Kahanec, Ashley
Mundorf, Molly
Neeluru, Simi
Potluri, Manasa
Song, Ava
3.590 Tom Alles
Hudsonville DeLeeuw, Deanna
Doss, Keilani
Williams, Jennifer
Plaggemeyer, Emmia
Scharphorn, Jericha
3.696 Joe DeSmit
Lakeland H.S. Brown, Hannah
Gurke, Alexis
Harrison, Liz
Kotsonas, Madison
Shaw, Sophia
3.536 Thomas Milkovich
Hartland High School Behen, Sammi
Bradford, Sydney
Grabowski, Savannah
Brown, Audrey
Sinishtaj, Violet
3.788 Mike Joseph
West Ottawa Bethke, Tyliea 
Daniel, Hannah
Dewitt, Caiya
Kellner, Scarlet
Vaara, Riley
3.838 Tarry Cutter
Grosse Pointe South Connors, Ellie
DeBrunner, Mollie
Ifkovitz, Kaitlyn
Rahm, Gray
Rancillio, Mia
3.780 Harrison Stackpole
Ann Arbor Pioneer High School Lee, Katie-Mina
Middleton, Claire
Liu, Katie
Jung, Sooah
Melindez, Amaya
3.912 Steve Rodriguez
Traverse City West Dy, Anika
Jenkinson, Megan
Ellul, Jillian
McCall, Maddy
Dy, Anci
3.774 Karl Gagnon
East Kentwood Choi, Yunna 
Hudkins, Kate 
Hurt, Kelsey
Quinn, Allison 
Williams, Jordan
3.890 Jon Bouck
Bloomfield Hills High School Swamy, Sanjuktha
Wroldsen, Grace
Grace, Nicole
Schulz, Mikaela
Pierce, Lizzie
3.952 Brendan Harrington
Clarkston Hartline, Lauren
Sampson, Claudia
Liles, Ashley 
Puskar, Zoe
Weber, Samantha
3.772 Lezlie Hallman
Stoney Creek Chambon, Domitille
Kelley, Hailey
Kole, Paige
Ubaydi, Sophia
Chambon, Lucile
3.948 Tony Lafferty
Lake Orion High School Coltrin, Cameron
Yearwood, Ashley
Goodman, Devyn
Fox, Jessie
Kovac, Marissa
3.880 Monty Gallaher
Farmington Mercy Fish, Zoe
Gwinn, Maddy
Sooch, Mia
VanderWeele, Sophie
Zurawski, Elyse
3.874 Vicky Kowalski
Northville High School Simoncini, Mariella
Tokarz, Katelyn
Gill, Sufna
shipka, sedona
Whatley, Nicole
3.852
Utica Ford II Schultz, Crystal
Alaska, Grace
Madga, Nicole
Griessel, Jessica
Graham, Karly
3.656 Chet Boss
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
South Lyon East High School Aulicino, Natalie 
Mallory, Kaitlyn
O'Brien, Emily 
Strong, Alyssa
VanNorden, Kiersten
3.792 Justin Chamberlin
Greenville H.S. Gotwalt, Morgan
Gough, Channing
Gorby, Rylie
Welsh, Rylee 
Zayler, Sydney
3.646 Nancy Johnson
Coldwater Goodwin, Jayla
Jenkot, Hunter
Sheppard, Claire
Smith, Molly
Warner, Kelly
3.632 John Petzko
St. Johns Murray, Abby
Eccleton, Alli
Palmatier, Ellie
Lewis, Tuesday
Purves, Meg
3.758 Rick Schultz
DeWitt High School Brya, Lexie
Chapko, Erin
Colby, Morgan
DeRose, Elaina
Smith, Mackenzie
3.704 Dave Koenigsknecht
Mona Shores High School Potts, Logan
Keessen, Taylor
Knowlton, Chloe
Ralston, Morgan
Southland, Brooke
3.848 Mike Phillips
Trenton High School HORNAUER, ZOE
HOWEY, CAROLYN
VELLMURE, AUBREY
VERDUCE, SOPHIE
WAKEHAM, OLIVIA
3.838 Steven Burk
Milford High School Berry, Emma 
Chaldecott, Devin
Conaway, Jordan
Davis, Andrea
Hollamon, Madison
3.532 Hugh Felt
East Grand Rapids Bell, Abby 
Dobre, Lilly
Ernst, Judith May
Montague, Claire
McDonald, Clare
3.630 John Burke
Port Huron Northern Plater, Lanie
Randolph, Megan 
Mills, Grace 
Murray, Isabella 
Ward, Delaney
3.908 Jessie Freed
Riverview Community Miller, Christie
Riley, Katie
Boyd, Autumn
Bain, Emma
Beaudry, Paige
3.752 Kevin Riley
Lowell H.S. Buechler, Mary Jo
Dial, Isabelle
Kapcia, Lexi
Thomas, Triston 
Uhen, Kenzie
3.712 Kim Stevens
Okemos High School Duren, Paige
Kim, Lauren
Rajendra Nicolucci, Savera 
Phan, Linh
Shenoy, Rhea
3.866 Danial Stolz
East Lansing High School O'Neill, Holly
Leyrer, Lillian 
French-Croll, Felicia
Becker , Lexa 
Swords, Mary Kate
3.760 Bob Filter
South Lyon High School Harding, Elizabeth
Yergin, Sophie
Skore, Kendall
Mackey, Molly
Vess, Julia
3.620 Dan Skatzka
Fenton High School Berry, Margaret
Gundry, Molly
Miller, Keegan
Horning, Lily
Herbstreit, Brook
3.568 Kurt Herbstreit
Traverse City Central Hoag, Annalicia
Holt, Meg
Munch, Emlin
Norton, Taylor
Rockwood, Olivia
3.784 Lois McManus
Mason High School Vondra, Claudia
Williams, Callie
Cheney, Rita
Wheeler, Emilie
Heathman, Bella
3.946 Kirk Petee
Holland Boniface, Mary
Cassar, Sylvia
Gibson, Annika
Heidema, Lindsey
Ryzenga, Isabel
3.600 Nicole Flinn
Battle Creek Lakeview Carpenter, Meredith
Evans, McKenna
Yorke, Maddie
Helner, Lauren
Lesiow, Haley
3.774 Anthony Evans
Forest Hills Northern Fay, Anna
Henkel, Lilia 
Zubkus, Kay
Johnson, Chloe 
Goodrich, Maddie
3.648 Kent Graves
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Cranbrook-Kingswood Cao, Kate
Chan, Carmen
Cohen, Katheryn
Mies, Georgia
Roberts, Kailey
3.798 Mark Moyer
Jackson Northwest Miller, Madelyn
Pahl, Camryn
Lefere, Julia
Lewis, Bryce
Shafer, Sydney
3.864 Martha Cantlin
Hastings Ellsworth, Madison
Honsowitz, Rayna
Honsowitz, Rylee
Laubaugh, Carley
Nemetz, Sydney
3.668 Bruce Krueger
Three Rivers Taylor, Erin
Haydon, Sara
Hines, Heidi
Shockley, Michaela
Zeimet, Jayley
3.726 Mark Zeimet
Harper Creek Cwiakala, Emilie
Reed, Lauren
Blowers, Jennifer
Brown, Chloe
Rowe, Ashton
3.626 Cindy Kerridge
Alma Cleveland, CJ
Radaz, Megan
Munger, Anna
Welch, Alynne
Wilson, Aaliyah
3.768 Steve Kettler
Detroit Country Day liu, lucy
mckeen, alaina
mullany, kate
roberts, kristina
sicilia, maria
3.788 Peggy Steffan
Charlotte High School Fisher, Lizzy
Crossman, Lauren
Williams, Chloe
Moubray, Lauryn
Craven, Jacey
3.944 Brent Crossman
Goodrich Swett, Morgan
Gibbs, Elizabeth
Moore, Halle
Bryant, Bailey
Swett, Madeline
3.810 Loyd Walter
Spring Lake High School Klein, Hannah
Nelson, Madelyn
Raschke, Kayla
Saunders, Phoebe
Sprague, Alana
3.894 George Bitner
Dowagiac Union High School Franklin, Rebecca 
Whitaker, Greta
Stolpe, Lynsie 
Lee, Peytin
Ahonen, Lauren
3.798 Bob Turner
Forest Hills Eastern Reges, Ainsley
DuVall, Morgan 
Johnson, Megan
Hill, Emma
DeVries, Kathryn
3.684 Brian Telzerow
Notre Dame Prep Staskowski, Danielle
Fitzgerald, Sabrina
Fitzgerald, Julia
Wagner, Danielle
Wintermantel, Julia
3.596 Kyle Lilek
Grand Rapids Christian Gezon, Lexi
Mason, Natalie
Muir, Rachael
Poortenga, Maria
Wolfe, Erica
3.978 Kenneth Bokhoven
South Christian Dykhouse, Emma 
Elenbaas, Molly
Keen, Ashley
Samdal, Natalie 
Wierenga, Maddie
3.758 Ben Cook
Chelsea High School McKinley, Katelyn
Paglarini, Sam
Savory, Emily
VanReesema, Julia
Vasquez, Maddie
3.918 Joseph Ewald
Sturgis High School Horn, Katie
Webb, Rachel
Sanford, Carli
Miller, Rylie
Percival, Madisen
3.546 Kenneth Schau
Big Rapids Geib, Haley
McKenna, Holly
Posey, Lauren
Seay, Val
Thebo, Hope
3.706 Mark Posey
Freeland Beyer, Lily
Pumford, Olivia
Argyle, Alyssa
Pumford, Grace
Back, Lydia
3.810 Matt Pumford
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Portland Trierweiler, Taylor
Savage, Julia
Kapcia, Rachel
Sandbrook, Allison
Schrauben, Macey
3.712 Sarah Honsowitz
Kalamazoo Christian High School Dommer, Claire
Durian, Kenna
Katje, Carmen
VanPopering, Grace
Rozeveld, Jill
3.820 Dave Wassink
St. Louis High School Anderson, Olivia
Beeson, Alexis
Hansen, Starr
Taipailus, Ali
Hitchcock, Modestie
3.976 Andrea Biehl
Jackson Lumen Christi Berkemeier, Geraldine
Dreffs, Rylee
Manchester, Anna
Sierakowski, Emily
Ziemba, Hillary
3.592 David Swartout
Brooklyn Columbia Central Fish, Alissa 
Oudekerk, Annaka
Kelly, Maddie
Dickens, Aubree
McDevitt, Ally
3.838 Mike Jordon
Perry High School Klein, Hailey
Knickerbocker, Grace 
Larner, Aubrey
Mattison, Sarah
Munsell, Olivia
3.916 Jake Baumgartner
Comstock Dodson, Emily
Geer, Tia
House, Abby 
Richards, Jeme
Rooney, Katie
3.784 Tracy Daniel
Saginaw Nouvel Catholic Central Butko , Alivia
Butko, Lorissa 
Fabiano, Marcella
Fila, Morgan
Reitz, Sierra
3.586 Louis Butko
Hanover-Horton Gwinn, Courtney
Soots, Keeley
Swartout, Talia
Thompson, Kristen
Thompson, Mara
3.758 Christine Burger
North Muskegon High School Bliss, Lindsay
Grevel, Abby
Gonzalez, Mya
Staniforth, Sarah
Kersman, Georgie
3.966 Jim Hegedus
Mt Pleasant Sacred Heart Humphreys, Madelon
Mohan, Ayesha 
Rawson, Allison
Terwilleger, Hadyn
Tucker, Olivia
3.892 Andrew Doerr
Durand Cole, Cierra
Fulbright, Graysen
Lantis, Emme
Otten, Jenna 
Raley, Morgan
3.762 Cecil Cole
NorthPointe Christian High School Bosma, Mikayla
Langerak, Sabrina
Kraayeveld, Annelies
Clementz, Emily
Gonzalez, Amelia
3.834 Tom Koert
Harbor Springs Bezilla, Madi
Garver, Evie
LaFaive, Jackie
O'Neill, Calli
O'Neill, Jacque
3.868 Pete Kelbel
Shepherd High School Bryant, Maggie
Bush, Adri 
Raymond, Olivia
Yates, Morgan
Skeel, Madde
3.754 Julie Prout
Adrian Madison Morris, Lindsey
Czajkowski, Maizy
Wohlgamuth, Kayla
Najar, Maricella
Ramos, Marisa
3.582 Mary Lesko
Concord Strouss, Sarah
Williams, Jaislyn
Reiniche, Madison
Rothenberger , Khloe
Collier, Makenzie
3.614 Lance Veydt
Frankenmuth Schneider, Shelby
Lee, Sophia
Wenzel, Hannah
Piesko, Katelyn
Smith, Ella
3.860 Doug Schneider
Kalamazoo Hackett Catholic Central Stull, Emily 
Cronen, Sofia
Gordon, Grace 
Clark, Molly
Wenzel, Jessie
3.818 Jim Holton
East Jackson Andrus, Sami
Swiatlowski, Zoe
Brzezinski, Alexis
Mireles, Alessandra 
Rudd, Reagan
3.950 Ray Hill
Napoleon High School Lusebrink, Mary
Lysher, Caitlin
Marvin, Aurora
Niemi, Steffanie 
Roth, Chloe
3.624 Greg Elliott
Ann Arbor Greenhills Kim, Pheobe
Todd, Jamie
Guo, Augie
Ganguly, Aarushi
Lee, Euna
3.882 Mike Karr
Vandercook Lake High School Beadenkopf, Aiji
Johnson, Mackenzie
Lafaive, Morgan
Pelton, Morgan
Melville-Schweda, Chloe
3.660 Erik Jacobson
Manistee Fink-Jensen, Alice
Sandstedt, Lily
Elo, Tiffany
Huber, Katie
Thompson, Sara
3.788 Bridget Warnke
Traverse City St Francis Hopkins, Katherine
Bandrowski, Annie
ASCIONE, MARINA
Gillow, Rilly
Dow, Amanda
3.590 CRAIG ARDERY
christian louboutin replica