2017 Boys Awards
Mr. Golf
NameYearSchoolCoach
Zach Rosendale12St. JohnsPaul Sternburgh
Super Team
NameYearSchoolCoach
Austin Fauser10Clinton H.S.Nito Ramos
Pierce Morrissey10Big RapidsMark Posey
Sean Niles12Novi Catholic CentralJames Dewling
James Piot12Novi Catholic CentralJames Dewling
Tyler Rayman12OtsegoMatt Rayman
Zach Rosendale12St. JohnsPaul Sternburgh
Colin Sikkenga11Kalamazoo Christian High SchoolBrian Seifert
Ben Smith12Novi Catholic CentralJames Dewling
Division I All State Team
NameYearSchoolCoach
Jack Boczar12Plymouth High SchoolDan Young
Brady Dice12ClarkstonPete Gallagher
Drew Gandy11Midland High SchoolJeff Gandy
Kevin Healy10Rockford High SchoolJoel Siegel
Justin Kapke 12Plymouth High SchoolDan Young
Brandon Petzak12Ann Arbor HuronDee Drake
henry scavone11Birmingham SeaholmMatt Pesta
Dyllan Skinner12Novi Catholic CentralJames Dewling
Coalter Smith10Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Sean Sooch12Novi Catholic CentralJames Dewling
James Staab12Battle Creek LakeviewCiaran Byrne
Patrick Sullivan11Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Evan Theros10Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Drew Tucci12Utica Ford IIJustin Lease
Division I All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Anthony Comito11DeLaSalle CollegiateDouglas McKay
Cameron Cowland9Ann Arbor Skyline H.S.Ashley Mantha
jackson jones12Birmingham SeaholmMatt Pesta
Oliver Livingston12Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Justin McCown10Sterling Hts.-Utica Stevenson High SchoolDennis Walczak
Brendan O'Rourke11Brother RiceLeon O. Braisted III
Jake Radom11Berkley High SchoolScott Baltes
Noah Sampson12ClarkstonPete Gallagher
Tom Sullivan9Grosse Pointe SouthRobert McIntyre
Mark Thibault12U of D JesuitPaul Diehl
Owen Tucci11Utica Ford IIJustin Lease
Division II All State Team
NameYearSchoolCoach
Charlie DeLong10DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Devin Deogun12Cranbrook-KingswoodGriffin Smith
Zack Hopkins11Powers CatholicRobert Beach
Brendan Kahl12DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Nick Krueger10Spring Lake High SchoolGeorge Bitner
August Meekhof9AllendaleTrevor Kuzee
Eric Nunn12St. JohnsPaul Sternburgh
Imaad Qureshi12Detroit Country DayDaniel Berger
Cameron Ruge12ColdwaterJohn Petzko
Brad Smithson10Forest Hills EasternBryan Hoekstra
Jackson Stowe12Notre Dame PrepThomas Gillis
Brent Trela11Trenton High SchoolSteven Burk
Chris Williams11Orchard Lake St MarysThomas Brecht
Division II All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Josh Anderson11Cranbrook-KingswoodGriffin Smith
Jack Carter11Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Joey Coriasso12Powers CatholicRobert Beach
Joey Croley11DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Mitch Daly12Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Lucas DeRosia11Chelsea High SchoolJoseph Ewald
Brendon Gouin10GaylordTom Johnson
Alex Jordan10Mason High SchoolKirk Petee
Andrew Kolar10Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Jackson Tellerico11Farmington H.S.Ray Maleyko
Jack Tucker11Grosse Ile High SchoolCharlie Butler
Ben VanGorder11Haslett High SchoolChris Mory
Blaise Vanitvelt12Powers CatholicRobert Beach
Brad Wheeler12Gull LakePatrick Pearson
Division III All State Team
NameYearSchoolCoach
Logan Anuszkiewicz12Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Ben Byker12Unity Christian High SchoolDave DeMey
Jonathon Damzyn11GladwinArt Adamec
Brock Decker11Houghton Lake High SchoolAndy Meikle
Matt Good12CharlevoixKeith Grunch
Keaton Inglis12ShelbyRichard Zoulek
Nick Jasiak12Schoolcraft High SchoolTerry Haas
Peter Kramer12Lansing CatholicKim Johnson
Eddie Murphy11ChesaningDavid Johnston
Brandt Nelson12Byron Area High SchoolPaul Montgomery
Zach Pier9PortlandJon Snellenberger
Tanner Schnell10Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Daniel Shattuck11Tawas AreaKeith Martin
Andrew Volk12Tawas AreaKeith Martin
Division III All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Nick Althouse11Chippewa Hills High SchoolSteve Darnell
Blake Bales12Schoolcraft High SchoolTerry Haas
Jackson Blanchard11Houghton Lake High SchoolAndy Meikle
Robert Burnell12Chippewa Hills High SchoolSteve Darnell
Riley Hestwood12Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Grady Morlock11Adrian MadisonErik Thompson
Ryan Navin12Traverse City St. FrancisJames Hornyak
Ethan O'Farrell11Lansing CatholicKim Johnson
Alex Opiteck12Ann Arbor Fr. Gabriel RichardSteve Royce
Phil Stuart12Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Division IV All State Team
NameYearSchoolCoach
Erik Fahlen10NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Brenden Harris12North Muskegon High SchoolTy Love
Logan Holtkamp11NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Thomas Hursey11Suttons BayTodd Hursey
Parker Jamieson11Lansing Christian HSJason Block
Cole Ketterer11Harbor SpringsPete Kelbel
CONNOR LENHART11WhitefordCindy Lenhart
Mitch Lowney10Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Joey McMahon12Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Jordan Olsen12White PigeonMark Olsen
Collin Powers12Muskegon Catholic Central High SchoolJim Hegedus
Hayden VanErmen11NorthPointe Christian High SchoolErik Fahlen
Will Verduzco9Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Division IV All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Nick Acri12Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Mason Campau11University-LiggettDan Sullivan
Henry Hedeman12Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Jordan Hurst12Inland Lakes High SchoolTim Morley
JC James11Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Nick Jamieson12Lansing Christian HSJason Block
Nick Korns11Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Evan Marx11Ann Arbor GreenhillsMike Karr
Chase Mastella12Muskegon Catholic Central High SchoolJim Hegedus
Kevin Meehan10Everest Collegiate High SchoolDave Smith
Andrew Prieskorn12Lansing Christian HSJason Block
Logan Smith12East JordanDarrin Podskalny
christian louboutin replica