2017 Boys All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Walled Lake Western Easter, Carson
Goshorn, Garrett
Wagner, Evan
Wright, Daniel
Thompson, Max
3.634 Scott Street
Hartland High School Brief, Bryce
Cotten, Mitchell
Hoffman, Nic
Huck, Dylan
Luce, Kyle
3.602 Nathan Oake
Grosse Pointe South Livingston, Oliver
Theros, Evan
Smith, Coalter
Sullivan, Tom
Sullivan, Patrick
3.726 Robert McIntyre
DeLaSalle Collegiate Chrisman, Cameron
Comito, Anthony
Comito, Chris
Komorowski, Matt
Nick Rutkowski, Nick
3.598 Douglas McKay
Port Huron Northern Ward, Mike
Mayer, Alex
Obermyer, Kurtis
Fealko, Billy
Raymo, Hunter
3.870 Kyle Whymer
Ann Arbor Skyline H.S. Bahr, Chris "CJ"
Cowland, Cameron
Trudeau, Tim
Ketola, Casey
Bhagat, Shaunak
3.582 Ashley Mantha
Lake Orion High School McCallum, Dillon
Burke, Pierce
Hirschfield, T.J.
Coble, Drew
Hay, Zach
3.562 Monty Gallaher
Dakota High School Bayer, Matthew
Bazinski, Mitch
Schornak, Adam
Reichert, Jakob
Tranzow, Joshua
3.530 Justin Taurence
Stoney Creek Catallo, Ian
Gabrielson, Kory
Langeveld, Tyler
Mooney, Rob
Deutsch, Hunter
3.842 Tony Lafferty
Brother Rice Emerson, Alec
Mamatas, George
O'Leary, Quinn
O'Rourke, Brendan
Reinhart, Jack
3.744 Leon O. Braisted III
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Sparta Area Schools Hardwick, Alex
Kelley, Grant
Larva, Mason
Longcore, Brett
Elenbaas, Jarrett
3.834 Jack Frasier
Gaylord Gouin, Brendon
Kowatch, Joe
Putnam, Kyle
Ross, Joey
Rowley, Nick
3.636 Tom Johnson
Byron Center High School Colburn, Zach
Hynes, Davis
Locke, Alex
Moore, Tanner
Tear, Connor
3.658 Jeff Krauss
Ludington High School Foley, Ryan
Phelps, Quinn
Wojcicki, Cooper
Meeker, Trent
McKinley, Evan
3.854 Todd Schipper
Williamston Hurlburt, Michael
Krueger, Matthew
Nemeth, Mitchell
Rokita, Owen
Schafer, Luke
3.862 Robert Burns
Chelsea High School Ewald, Preston
Jolly, Kurt
DeRosia, Lucas
Doyle, Brendan
Emmert, Tyler
3.854 Joseph Ewald
DeWitt High School Kahl, Brendan
Hegerfeld, Nick
Joseph, Anthony
Croley, Joey
DeLong, Charlie
3.708 Dave Koenigsknecht
Grand Rapids Christian Bergsma, Alex
Heys, Hayden
Meyer, Logan
Uekert, Luke
Workman, Nick
3.744 Kenneth Bokhoven
Stevensville Lakeshore Essig, Logan
Longyear, Davis
Keppler, Brad
Strebeck, Cooper
Sloniker, Zach
3.562 Mike Longyear
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Lakeview Tyler, Jeff
Blazo, Anthony
Hallada, John
Inman, Colton
Oberlin, Cade
3.630 Brian Corwin
Traverse City St. Francis Alpers, Troy
Chittle, Adam
Elhardt, Matthew
Knudsen, Quinn
Navin, Ryan
3.684 James Hornyak
Schoolcraft High School Bales, Blake
Jasiak, Nick
Troyer, Reilly
Puhalski, Reilly
Lawrence, Parker
3.578 Terry Haas
Jackson Lumen Christi Anuszkiewicz, Logan
Girodat, Luke
Hestwood, Riley
Schnell, Tanner
Stuart, Phil
3.606 Dave Swartout
Dowagiac Union High School hartsig, lewis
saltzman, nick
Davis, Drew
phillips, drew
Stockwell, Jonathan
3.804 Bob Turner
Big Rapids Bolda, Fletcher
Fath, Ben
Morrissey, Pierce
Seay, Owen
Morrissey, Tait
3.552 Mark Posey
Lansing Catholic Bennett, Michael
Curtin, Clay
Hamel, Aaron
Kramer, Peter
O'Farrell, Ethan
3.742 Kim Johnson
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Kalamazoo Hackett Catholic Central Acri, Nick
Gillig, Aidan
Hedeman, Henry
Scott, Will
Verduzco, Will
3.584 Jim Holton
Muskegon Catholic Central High School Ingalot, Connor
Sullivan, Nate
Powers, Collin
Mastella, Chase
Morgenstern, Nick
3.698 Jim Hegedus
Suttons Bay Pasche, Jack
McSawby, Justin
Rohrback, Evan
Lewis, Eli
Hursey, Thomas
3.750 Todd Hursey
Ann Arbor Greenhills Marx, Evan
Noble, Riley
Menzies, Adam
Rosenblum, Nathan
Moya, Emilio
3.654 Mike Karr
Lansing Christian HS Gillespie, Jack
Block, Dawson
Jamieson, Nick
Prieskorn, Andrew
Jamieson, Parker
3.976 Jason Block
christian louboutin replica