2016 Boys Awards
Mr. Golf
NameYearSchoolCoach
Andrew Walker12Battle Creek LakeviewTony Evans
Super Team
NameYearSchoolCoach
Jack Boczar11Plymouth High SchoolDan Young
Top Kamnark11Midland High SchoolJeffrey Babin
James Piot11Novi Catholic CentralMichael Anderson
Zach Rosendale11St. JohnsPaul Sternburgh
Noah Schneider12Jackson ChristianBrian Jenks
Ben Smith11Novi Catholic CentralMichael Anderson
Scott Sparks12Lutheran NorthGeorge Geisler
Andrew Walker12Battle Creek LakeviewTony Evans
Division I All State Team
NameYearSchoolCoach
Nicholas Bonema12U of D JesuitPiero " Joe " DiMambro
Michael Busse12Rochester H.S.Paul Marti
Tyler Copp12Ann Arbor Skyline H.S.Ashley Mantha
Grant Haefner12Bloomfield Hills High SchoolDavid Barrett
Justin LaFrance12Lakeland H.S.Hugh Felt
Graham Lillibridge11Mona Shores High SchoolScott Volkmann
Oliver Livingston11Grosse Pointe SouthDouglas Roby
Joe Montpas12Flushing High SchoolKellen Lister
Sean Niles11Novi Catholic CentralMichael Anderson
Max Palmer12Novi Catholic CentralMichael Anderson
LOGAN PRICE12Grand BlancJoe Gainey
Evan Theros10Grosse Pointe SouthDouglas Roby
Dennis Volostnyk12Troy Athens H.S.Dan Cooper
Division I All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
John Brlllati12DeLaSalle CollegiateDouglas McKay
Bubba Chester12Grand Ledge High SchoolBob Stuewe
Anthony Comito10DeLaSalle CollegiateDouglas McKay
John Karcher12U of D JesuitPiero " Joe " DiMambro
Jared Lyons12Portage CentralScott Taylor
Brandon Petzak11Ann Arbor HuronDee Drake
Rahul Ramanathan12Ann Arbor Skyline H.S.Ashley Mantha
Jon " Teddy" Schooft11Grosse Pointe SouthDouglas Roby
Daniel Settecerri12Bloomfield Hills High SchoolDavid Barrett
Coalter Smith9Grosse Pointe SouthDouglas Roby
Owen Tucci10Utica Ford IIJustin Lease
Drew Tucci11Utica Ford IIJustin Lease
Division II All State Team
NameYearSchoolCoach
Ian Carroll12East Lansing High SchoolVictor Whipp
Tony Fuentes11East Lansing High SchoolVictor Whipp
Ian Helm12DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Phil Lodzinski12Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Brendan Meadows12Carlson High SchoolRocco Giorgi
Eric Nunn11St. JohnsPaul Sternburgh
Ben Otto12Chelsea High SchoolJoseph Ewald
Imaad Qureshi11Detroit Country DayDaniel Berger
Tyler Rayman11OtsegoMatt Rayman
Zach Robbins12Forest Hills EasternBryan Hoekstra
Jackson Stowe11Notre Dame PrepMarc White
Ryan TenBrink11Kenowa HillsRoger Perkins
Division II All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Trent Barth9GoodrichDonald Brandt
Zach Carlson11HamiltonKevin Arnold
Charlie DeLong9DeWitt High SchoolDave Koenigsknecht
Marc Gerst12Forest Hills EasternBryan Hoekstra
Grant Huizenga12Byron Center High SchoolJeff Krauss
Noah Kolar9Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Chase Lebster12Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Brian McHale12Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Jack Pilkington12Mt. Pleasant High SchoolTimothy Briggs
Noah Rocheleau12GoodrichDonald Brandt
Spencer Schab12Forest Hills NorthernBrian Telzerow
Bradley Smithson9Forest Hills EasternBryan Hoekstra
Chris Williams10Orchard Lake St MarysThomas Brecht
Division III All State Team
NameYearSchoolCoach
Logan Anuszkiewicz11Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Ben Balen11FreelandDavid Franz
Carter Bechaz12Big RapidsMark Posey
Joey Coriasso11Powers CatholicRobert Beach
Brock Decker10Houghton Lake High SchoolAndy Meikle
Will Double12Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Luke Girodat11Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Pierce Morrissey9Big RapidsMark Posey
Bryce Myles12Tawas AreaKeith Martin
Owen Rush12Lansing CatholicKim Johnson
Rhet Schrauben12PortlandJon Snellenberger
Will Shriver12ManisteeMichael Swanson
Andrew Volk11Tawas AreaKeith Martin
Division III All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Hunter Brandt12Almont High SchoolMark Bone
Keaton Inglis12ShelbyRichard Zoulek
Trent Johnston12Adrian MadisonErik Thompson
Grant Konkle12Jackson Lumen ChristiDave Swartout
Viani Magaswaran12Lansing CatholicKim Johnson
Daniel Shattuck10Tawas AreaKeith Martin
Cameron Sidelko10Houghton Lake High SchoolAndy Meikle
Division IV All State Team
NameYearSchoolCoach
Jake Butterfield12ConcordMike Bauman
Brenden Harris11North Muskegon High SchoolTy Love
Henry Hedeman11Kalamazoo Hackett Catholic CentralJim Holton
Logan Heffner12Centreville High SchoolBret Lutz
Parker Jamieson10Lansing Christian HSJason Block
Nick Knowlton12Bridgman Public SchoolsJeffrey Knowlton
CONNOR LENHART10WhitefordCindy Lenhart
Jordan Olsen11White PigeonMark Olsen
Collin Powers11Muskegon Catholic Central High SchoolJim Hegedus
Colin Sikkenga10Kalamazoo Christian High SchoolJohn Brussee
Logan Smith11East JordanDarrin Podskalny
Alex Stanton12Mesick High SchoolScott Phillips
Division IV All State Team Honorable Mention
NameYearSchoolCoach
Joe Coates12Traverse City St. FrancisJames Hornyak
Thomas Hursey10Suttons BayTodd Hursey
William Kolenda0PentwaterAlicia Kolenda
Chase Mastella11Muskegon Catholic Central High SchoolJim Hegedus
Connor McEvoy12North Muskegon High SchoolTy Love
Ryan Navin11Traverse City St. FrancisJames Hornyak
Clay Senerius12Waterford Our Lady of the LakesPatrick Casey
christian louboutin replica