2016 Boys All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
DeLaSalle Collegiate Brlllati, John
Comito, Anthony
Mays, Anton
Taras, Joe
McCown, Justin
3.808 Douglas McKay
Canton Conrad, Phillip
Dimaya, Dominic
McDougall, Patrick
Oldani, Brian
Potluri, Suhas
3.554 Tom Alles
Ann Arbor Skyline H.S. Bahr, Chris "CJ"
Copp, Tyler
Trudeau, Tim
Schmunk, Cooper
Ramanathan, Rahul
3.544 Ashley Mantha
Walled Lake Central Butler, Jake
Lawless, David
Mindell, Max
Sooch, Alex
Stevenson, Cam
3.742 Gary Quitiquit
Lake Orion High School McCallum, Dillon
Brydges, Zach
Hirschfield, TJ
Coble, Drew
Remer, Andrew
3.540 Monty Gallaher
Walled Lake Western Lash, Yale
Goshorn, Garrett
Holscher, Jake
Easter, Carson
Forgacs, Matt
3.732 Scott Street
Stoney Creek Catallo, Ian
Gabrielson, Kory
Landis, Stephen
Langeveld, Tyler
Mooney, Rob
3.796 Tony Lafferty
Northville High School Youmans, Aaron
ALLURI, ABHINAV
Marsalese, Dom
Antilla, Max
Dales, Jimmy
3.666 Chris Cronin
Bloomfield Hills High School Cole, Charlie
Ferguson, IV, Otis
Ferguson, Jr., Robert
Haefner, Grant
Settecerri, Daniel
3.640 David Barrett
Carlson High School Hesson, Patrick
Lusk, Nick
Thomas, Jacob
Meadows, Brendan
Mason, Brendan
3.574 Rocco Giorgi
Grosse Pointe South Theros, Evan
Theros, Jon
Scupholm, David
Smith, Coalter
Sullivan, Patrick
3.864 Douglas Roby
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Byron Center High School Hynes, Davis
Colburn, Zach
Lay, Brandon
Bultsma, Zach
Huizenga, Grant
3.510 Jeff Krauss
Charlotte High School Hosey, Connor
Reinbold, Alex
Johns, Tanner
Welch, Zach
Garn, Collin
3.502 Brent Crossman
Ogemaw Heights High School Courtemanche, Jace
Gough, Conner
Nelson, Jerad
Paulson, Garrett
Rosebrugh, Devon
3.618 Tom Kish
Spring Lake High School Boes, Adam
Walter, Sam
Gable, Cameron
Lisman, Zack
Krueger, Nick
3.592 George Bitner
Gaylord Gouin, Brendon
Kowatch, Joe
Putnam, Kyle
Rowley, Nick
Robinson, Houghton
3.624 Tom Johnson
Petoskey High School Brown, Max
Green, Stu
Lee, Silas
Pulaski, Mitch
Smith, Zach
3.678 Chad Loe
Forest Hills Northern Schab, Spencer
Lodzinski, Phil
Lebster, Chase
McHale, Brian
Kolar, Andrew
3.714 Brian Telzerow
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Lakeview Tyler, Jeff
Blazo, Anthony
Hansen, Jon
Inman, Colton
Oberlin, Cade
3.582 Brian Corwin
Jackson Lumen Christi Anuszkiewicz, Logan
Double, Will
Girodat, Luke
Hestwood, Riley
Konkle, Grant
3.574 Dave Swartout
Dowagiac Union High School Yakim, Justin
Davis, Zach
Brogan, David
Lamphere, Josh
Warsko, Mitch
3.686 Bob Turner
Freeland Balen, Ben
Hare, Nick
Kloc, Spencer
Leio, Jon
Miner, Derek
3.934 David Franz
Manistee Mrozik, Connor
McElrath, Eric
McElrath, Cam
Shriver, Will
Keifer, Avery
3.622 Michael Swanson
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Springport High School Haas, Tom
Overweg, Luke
Shafer, Ryan
Hoaglin, Jack
Cooper, NIck
3.632 Matt Overweg
Kalamazoo Hackett Catholic Central Acri, Nick
Hedeman, Henry
McDonnell, Max
O'Brien, Kieran
McNally, Jeremy
3.640 Jim Holton
Muskegon Catholic Central High School Jones, Nate
Powers, Collin
Klairter, Jackson
Mastella, Chase
Morgenstern, Nick
3.610 Jim Hegedus
Lansing Christian HS Block, Dawson
Cooper, Damon
Gillespie, Jack
Jamieson, Nick
Jamieson, Parker
3.926 Jason Block
Ann Arbor Greenhills Barber, Andy
Sotiroff, James
Todd, Connor
Hassan, Fazan
Marx, Evan
3.870 Mike Karr
christian louboutin replica