2015 Boys Awards
Mr. Golf
 
Name Year School Coach
Andrew Walker 11 Battle Creek Lakeview Tony Evans
Super Team
 
Name Year School Coach
Donnie Trosper 12 Canton Tom Alles
James Piot 10 Novi - CC Michael Anderson
Ben Smith 10 Novi - CC Michael Anderson
Nick Carlson 12 Hamilton Kevin Arnold
Dylan Deogun 12 Cranbrook-Kingswood John Minnich
Spencer Hackert 12 Ludington Andrew Wood
Joel Sneed 12 Leland Jeremy Peplinski
Andrew Walker 11 Battle Creek Lakeview Tony Evans
Division I All State Team
 
Name Year School Coach
Top Kamnark 10 Midland Jeffrey Babin
Justin LaFrance 11 Lakeland Hugh Felt
David Szymanski 12 Grosse Pointe South Alex Macko
Alex Scott 12 Traverse City West Mike Schultz
Joel Pietila 12 Rockford Joel Siegel
Nicholas Bonema 11 U of D Jesuit Piero DiMambro
Beau Breault 12 Hartland Nathan Oake
Michael Busse 11 Rochester  Paul Marti
Joshua Gibson 12 Grandville  David Hutton
Daniel Settecerri 11 Bloomfield High David Barrett
Glenn Piot 12 Novi - CC Michael Anderson
Mitch White 12 Mona Shores Scott Volkman
       
       
Division I All State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Jimmy Dales 9 Northville Jeff Balagna
Brandon Barrows 12 Rochester Adams Dan Picot
Jared Lyons 11 Portage Central Scott Taylor
Schuyler Werth 12 Lake Orion Monty Gallaher
Kyle Kozler 11 Plymouth Dan Young
Matthew Prince 12 Oxford Terry Kelly
Jake Radom 9 Berkley Scott Baltes
Baker Stevenson 12 Hartland Nathan Oake
Bryce Messner 12 Hartland Nathan Oake
Jamie Guisinger 12 U of D Jesuit Piero DiMambro
Manak Singh 12 Troy John Getzen
Martin VanderHagen 12 DeLaSalle Collegiate Doug McKay
Will Coffman 12 Novi - CC Michael Anderson
Max Palmer 11 Novi - CC Michael Anderson
Jack Moore 12 Birmingham Seaholm Leon Braisted
       
Division II All State Team
 
Name Year School Coach
Zach Rosendale 10 St. John's  Paul Sternburgh
Eric Nunn 10 St. John's  Paul Sternburgh
Silas Lee 11 Petoskey Chad Loe
Travis Veenhuis 12 Goodrich Donald Brandt
Kitwana Ashford 12 Farmington  Ray Maleyko
Nikolas Senkowski 12 Avondale Jim Maley
Zach Robbins 11 Forest Hills Eastern Bryan Hoekstra
Cam Laug 12 Gaylord Tom Johnson
Owen Beyer 12 DeWitt Dave Koenigsknecht
Geoffry Croley 12 DeWitt Dave Koenigsknecht
Devin Deogun 10 Cranbrook- Kingswood John Minnich
Trevor Goslin 12 Dearborn Divine Child Paul Kolton
Spencer Schab 11 Forest Hills Northern Brian Telzerow
       
Division II All State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Conner Greenlee 12 Farmington Ray Maleyko
Jacob Pershern 10 Avondale Jim Maley
Devon Reinenger 12 Forest Hills Eastern Bryan Hoekstra
Tyler Rayman 10 Otsego Matt Rayman
Imaad Quereshi 12 Detroit Country Day Dan Berger
DJ Bailey 12 Detroit Country Day Dan Berger
Jackson Stowe 10 Notre Dame Prep Marc White
John Lloyd 12 Fenton Ty Szczepanski
Brett Boes 12 Dearborn Divine Child Paul Kolton
Chase Lebster 11 Forest Hills Northern Brian Telzerow
 
Division III  State Team
 
Name Year School Coach
Henry Hitt 12 Jackson Lumen Christi Dave Swarthout
Rhet Schrauben 11 Portland Jon Snellenberger
Ben Balen 11 Freeland Dave Franz
Jagger Richard 12 Laingsburg Greg Beavers
Gavin Depauw 12 Almont Mark Bone
Blaise Vanitvelt 10 Powers Catholic Bob Beach
Niko Voutsaras 12 Lansing Catholic Kim Johnson
Owen Rush 11 Lansing Catholic Kim Johnson
Ethan Leavitt 11 Ludington Andrew Wood
Nick Bonomici 12 Grosse Ile Charlie Butler
Scott Spark 11 Lutheran North George Geisler
Jameson McHale 12 Lutheran North George Geisler
 
Division III All State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Joe Coriasso 10 Powers Catholic Bob Beach
Matt Knight 9 Powers Catholic Bob Beach
Charlton Zimmerman 12 Almost High School Mark Bone
Brock Decker 9 Houghton Lake Andy Meikle
Adam Elias 12 Lansing Catholic Kim Johnson
Patrick Gillespie 12 Lansing Catholic Kim Johnson
Chase Lakari 11 Ludington Andrew Wood
 
Division IV All State Team
 
Name Year School Coach
Collin Powers 10 Muskegon CC Jim Hegedus
Colin Sikkenga 9 Kalamazoo Christian John Brussee
Tyler Rozwadowski 11 Everest Collegiate  Dave Smith
Riley Olsen 12 White Pigeon Mark Olsen
Jordan Olsen 10 White Pigeon Mark Olsen
Jacob Butterfield 12 Concord Mike Bauman
Nick Ludka 12 Saginaw Nouvel  Tim Drumhiller
Will Mierz 11 North Muskegon Ty Love
Devin Capron 12 Sutton's Bay Todd Hursey
Stephen Campau 12 University-LIggett Dan Sullivan
Noah Schneider 11 Jackson Christian Brian Jenks
       
Division IV All State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Sam Wagner 12 Pentwater Alicia Kolenda
Nick Knowlton 11 Bridgman Jeffrey Knowlton
Logan Heffner 11 Centreville Bret Lutz
Josh Jeffords 11 Lenawee Christian Larry Thompson
Parker Jamieson 9 Lansing Christian Jason Block
Derek Bengel 12 Fowler Dan Bengel
       

     
       
christian louboutin replica