2014 Boys All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
SchoolPlayersGPACoach
Birmingham SeaholmMoore, Jack
Krivan, Alex
Cross, Alex
Latessa, Andrew
Jones, Jackson
3.666Leon O. Braisted III
East Detroit High SchoolAddis, John
Capaldi, Joe
Dyrval, Will
Hall, James
Lee, Colton
3.588Walt Demaris
DeLaSalle CollegiateCampion, Kevin
Cornwell, George
Joczecyck, Matt
Reno, Trevor
Vanderhagen, Martin
3.708Douglas McKay
Grosse Pointe SouthBecker, Reis
Ifkovitz, Brennan
Schooff, Ted
Szymanski, David
Theros, Jon
3.720Robert McIntyre
Troy Athens H.S.Curtis, Chace
Volostnykh, Dennis
Goodes, Brandon
Stover, Jack
Lawson, Bryan
3.510Dan Cooper
Walled Lake WesternGoshorn, Garrett
Holscher, Jake
Miller, Thomas
Morgan, Austin
Schroth, Adam
3.428Scott Street
Ann Arbor Pioneer High SchoolKralik, Matt
Supica, Dillon
Kidd, Sam
Yenkel, Nate
Sanford, Parker
3.600Cheryl Stacy
Ann Arbor Skyline H.S.Anderson, Shane
Lang, Connor
Marshall, ian
Lama, Ajun
Ramanathan, Rahul
3.838Ashley Mantha
Rockford High SchoolCooper, Michael
Pietila, Joel
Varekois, AJ
Kamis, Kevin
Stephan, Josh
3.596Joel Siegel
Grand BlancFinsterwald, Alex
Haggin, Jack
Harris, Jordan
Spangler, Alex
Troyer, Noah
3.426Kevin Troyer
Brother RiceBall, Jeremy
Glod, Ben
Hildebrand, Joey
Kearns, Ryan
Tremblay, Chris
3.614Dan Bumpus
Division II All Academic - Teams
SchoolPlayersGPACoach
DeWitt High SchoolBeyer, Owen
Coscarelli, Mike
Croley, Geoffry
Tempelman, Josh
White, Cody
3.568Dave Koenigsknecht
Grand Rapids ChristianKnoor, Mitchell
Kuiper, Sam
Vaandrager, Zach
Van Dyke, Gabe
VanScoyk, Ben
3.568Kenneth Bokhoven
CoopersvilleArmock, Tylor
Roush, Zach
Bloem, Nick
Stroven, Riley
VanKempen, Aaron
3.744Bill Kendro
Okemos High SchoolLazar, Ross
Nicolucci, Chand R
Ruster, Owen
Wolfe, Noah
Wu, Steven
3.772Danial Stolz
St. JohnsNiemi, Jackson
Elzinga, David
Pieters, Masen
Rosendale, Zach
Nunn, Eric
3.794Paul Sternburgh
Ogemaw Heights High SchoolKish, Steven
Ignasiak, Jake
Robinson, Jon Michael
Griffus, Devin
Benjamin, Cameron
3.548Tom Kish
East Lansing High SchoolCarroll, Ian
Croom, Joe
Gagnier, Paul
Rogerson, Matt
Wilcox, Logan
3.726Victor Whipp
St. Joseph Fowler, David
Lennartz, Chase
Michaels, Daniel
Stebbins, Clarke
Zerbel, Matt
3.628James Joe Rommel
Spring Lake High SchoolPeel, Brenden
Johnson, Ryan
Debien, Tanner
Reed, Bricker
Kramer, Ben
3.580George Bitner
Division III All Academic - Teams
SchoolPlayersGPACoach
WilliamstonCostello, Seth
Ottarson, Parker
Russell, Kyle
Horner, Bill
Willson, Michael
3.674Robert Burns
St. CharlesBarber, James
Beeler, Stefan
Koch, Hunter
Pumford, Dustin
Wachowicz, Jeffrey
3.822Roger Pumford
Adrian MadisonFogarty, Jordan
Merillat, Brett
Olden, Nick
Johnston, Trent
Zeluff, Darien
3.566Erik Thompson
NorthPointe Christian High SchoolReitsma, Kyle
Bonewell, Micah
Haddsma, Josh
McGinnis, Colin
Jordan, Spencer
3.538Tom Koert
Schoolcraft High SchoolBales, Blake
Crandle, Austin
Kolbe, Chris
Hurst, Tom
Pelton, Philip
3.508Terry Haas
Saginaw Nouvel Catholic CentralLudka, Nick
Dijak, Matt
Kelley, Stone
Lefevre, Hugh
Fabiano, James
3.568Tim Drumhiller
AlmaAllen, Chance
Green, Jay
Mallory, Luke
Ramirez, Chase
Yates, Cody
3.668J.T. Cleveland
LakeviewWandel, Jon
Outman, Ben
Tomandl, Benett
Park, Jaehong
Kanouse, Seth
3.552Brian Corwin
Division IV All Academic - Teams
SchoolPlayersGPACoach
Everest Collegiate High SchoolHeiss, Christian
McMahon, Danny
McMahon, Owen
Rozwadowski, Tyler
Senerius, Clay
3.670Dave Smith
christian louboutin replica