2012 GIRLS AWARDS

Miss Golf
Name Year School Coach
Aya Johnson 12 Muskegon Catholic Central Jim Hegedus 
Super Team
Name Year School Coach
Taylor Clark 12 Utica High School Anthony Adamo 
Pader Her 11 Holt Doug Harkema 
Hailey Hrynewich 12 Mona Shores High School John Brainard 
Aya Johnson 12 Muskegon Catholic Central High School Jim Hegedus 
Kelsey Murphy 12 Plymouth High School Dan Young 
Elle Nichols 11 Okemos High School Danial Stolz 
Hannah Pietila 12 Brighton High School Paul Parsell 
Jacqueline Setas 11 Lansing Catholic Mary Schafer 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Killian Casson 10 Utica High School Anthony Adamo 
Brenna Hammond 12 Mercy Vicky Kowalski 
Jazmin Haque 12 Rochester H.S. Jeff Haney 
Kelsey McDougall 11 Canton Tom Alles 
Julia Montgomery 12 Utica High School Anthony Adamo 
Lily Pendy 11 Grosse Pointe South Mike Rennell 
Andrea Richards 12 Davison Darci Stocker 
Tenley Shield 11 Grosse Pointe South Mike Rennell 
Sarah Thompson 12 Plymouth High School Dan Young 
Sarah White 10 East Kentwood Lindsey Boyle 
Emily White 11 Saline Betsy French 
Jennifer Yang 11 Troy Athens H.S. Daniel Cooper 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Elayna Bowser 10 Dearborn High School Howard Inch 
Lauren Cojei 11 Novi High School Debra Harris 
Chloe Guschewski 11 Stoney Creek Tony Lafferty 
Gillian Hickey 12 Mercy Vicky Kowalski 
Mackenzie Keenoy 9 East Kentwood Lindsey Boyle 
Sophie Kollin 11 North Farmington High Bruce Sutton 
Kyla Kurczewski 11 Oxford Terry Kelley 
Jennica Long 10 Brighton High School Paul Parsell 
Lindsey Matych 12 Northville High School Mary Jane Ossola 
Sarah Montone 12 Mercy Vicky Kowalski 
Sydney Murphy 10 Plymouth High School Dan Young 
Amanda Walsh 11 Midland High School Jeffrey Babin 
Camilla Zhao 12 Northville High School Mary Jane Ossola 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Britta Bernth 12 Greenville H.S. Nancy Johnson 
Gabrielle Brackrog 11 Milford High School Jim Sander 
Kristyn Crippen 12 East Lansing High School Bob Filter 
Courtney Dye 12 Traverse City Central Lois McManus 
Britni Gielow 12 Mona Shores High School John Brainard 
Jessica Heimonen 12 Portage Central Brandon Lemons 
Megan Lam 11 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Danielle Little 12 Battle Creek Lakeview Tony Evans 
Kelsey McKinley 12 Mona Shores High School John Brainard 
jordan michalak 9 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Samantha Moss 11 Fenton High School Kurt Herbstreit 
Morgan Smith 12 Mona Shores High School John Brainard 
Rachel Wilson 10 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Nicole Black 12 Flushing High School Holly Skiver 
Mackenzie Blomberg 10 Avondale Dave Durand 
Jessica Bohner 12 Greenville H.S. Nancy Johnson 
Marti Corby 12 Forest Hills Central Jocelyn Jann 
Jamie greene 10 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Caroline Harding 10 South Lyon High School Dan Skatzka 
Elisabeth Higgins 12 South Lyon High School Dan Skatzka 
Claire Ludlow 12 East Grand Rapids John Burke 
Tailer Przybylowicz 11 Fenton High School Kurt Herbstreit 
Morgan Storer 12 Swartz Creek Deborah Culver 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Natalie Blazo 12 Dearborn Divine Child High School Damian Hermann 
Ayla Bogie 12 Clio Kevin Gilles 
Cordelia Chan 10 Cranbrook-Kingswood Mark Moyer 
Greer Clausen 11 Cranbrook-Kingswood Mark Moyer 
Jordan DuVall 12 Forest Hills Eastern High School Brian Telzerow 
Amanda Genise 12 Marshall Dick Hamilton 
Julie Guckian 12 Linden High School Todd Skinner 
Ellie Miller 11 Detroit Country Day Peggy Steffan 
Kylee Nemetz 11 Hastings Bruce Krueger 
Anne Parlmer 12 Forest Hills Eastern High School Brian Telzerow 
Henna Singh 10 Forest Hills Eastern High School Brian Telzerow 
Paige Watkins 12 Tecumseh Kerry Smith 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
ASHLEY CARNEY 12 Northwest High School Martha Cantlin 
KELSEY GOUGH 12 Northwest High School Martha Cantlin 
Monika Hedni 11 Detroit Country Day Peggy Steffan 
Piumi Jayatilake 12 Detroit Country Day Peggy Steffan 
Jozlin Johnson 12 Harper Creek Cindy Kerridge 
Katherine Kuzmiak 11 Grosse Ile High School James Bennett 
Suzanne Miller 12 Bloomfield Hills Lasher brendan harrington 
Marisa Piunti 12 Grosse Ile High School James Bennett 
Gabby Triveline 12 Chelsea High School Trisha McKim 
Darby Wagner 12 Plainwell Bart Lewis 
Megan Wierenga 11 South Christian Rod VanDyke 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Mallory Antor 12 NorthPointe Christian High School Tom Koert 
Bria Colosky 10 Farwell Area Schools Dean Paesens 
Danielle Crilley 12 Lansing Catholic Mary Schafer 
Jaclyn Fanola 10 Monroe Catholic Central Larry Middleton 
Janie Fineis 12 Lansing Catholic Mary Schafer 
Mackenzie Haltom 12 Napoleon High School Kelly Haltom 
Megan Klintworth 11 Hanover-Horton Christine Burger 
Monica Koert 11 NorthPointe Christian High School Tom Koert 
Elyse Lisznyai 12 Hillsdale Academy Charles Blood 
Abby Radomsky 12 Kalamazoo Hackett Catholic Central Alan Radomsky 
Kaitlyn Watkins 12 Frankenmuth Kelly Kuhlman 
Kristen Wolfe 11 Powers Catholic Jim Snow 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Molly Antor 10 NorthPointe Christian High School Tom Koert 
Taylor Bradshaw 12 Kalamazoo Hackett Catholic Central Alan Radomsky 
Amanda Crisanti 12 Hanover-Horton Christine Burger 
Alyssa Fausneaucht 12 Hanover-Horton Christine Burger 
Abby Jasiak 11 Kalamazoo Hackett Catholic Central Alan Radomsky 
Madison McMullen 12 Kalamazoo Hackett Catholic Central Alan Radomsky 
Tara Padgett 12 Freeland Mike Ritt 
Courtney Wollet 11 Hillsdale Academy Charles Blood 
christian louboutin replica