2010 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School Coach
Joey Garber 12 Petoskey Chad Loe 
Super Team
Name Year School Coach
Steven Barbour 12 East Grand Rapids David Ghareeb 
Evan Bowser 10 Dearborn High School Howard Inch 
Jared Dalga 12 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Nick Dennis 11 Brother Rice Dan Bumpus 
Joey Garber 12 Petoskey High School Chad Loe 
Trevor Grigg 12 Northville High School Matthew Stetson 
Reed Hrynewich 9 Mona Shores High School Tom Wilson 
Francesco Ruffino 9 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Otto Black 10 Pinckney Schools Bruce Rabbitt 
Carson Castellani 12 Okemos High School Danial Stolz 
Patrick Colburn 11 Traverse City Central Dave McMellen 
Chris Cunningham 12 Milford High School Jim Sander 
Trent Davison 12 Rockford High School James Eric Cullum 
John Gordy 12 Brother Rice Dan Bumpus 
Charlie Green 9 Novi Catholic Central Bill Hayes 
Mike Panek 12 Novi Catholic Central Bill Hayes 
Kory Roberts 11 Battle Creek Lakeview Tony Evans 
Jake Thompson 11 Davison Michael Leffler 
Andrew Yeager 10 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Matt Brady 12 Rochester Adams Dan Picot 
Zac Brammer 10 Davison Michael Leffler 
Brian Burt 11 Holt Doug Harkema 
Benjamin Gawronski 12 Hartland Nathan Oake 
Chad Gehres 11 Brighton High School Jonathan Wendrick 
David Genaw 12 Bedford H.S. Mark Smith 
Nate Gonring 12 Bedford H.S. Mark Smith 
Joe Hooks 11 U of D Jesuit Piero DiMambro 
Andrew Jared 12 Davison Michael Leffler 
Shane Kesthely 12 Farmington H.S. Dennis Zaleski 
Jonathan LaRue 11 Grandville High School David Hutton 
Joe Parker 12 Walled Lake Northern High School Christian Hojnicki 
Emmanuel Petrich 12 Grand Blanc Phil Urbanik 
Sam Stark 12 Hartland Nathan Oake 
Billy Teer 12 Grand Blanc Phil Urbanik 
Davis Trosin 12 Jackson High School Dan Hamilton 
Jake Troyer 12 Grand Blanc Phil Urbanik 
Bailey Truesdell 10 Grand Blanc Phil Urbanik 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Shawn Haverdink 12 Byron Center High School Jeff Krauss 
T. J. Hoard 12 Harper Creek Michael Ott 
Alex Jones 11 DeWitt High School Dave Koenigsknecht 
Chris Noble 11 Niles Greg Gunder 
Drew O'Brien 12 East Grand Rapids David Ghareeb 
Trevor Rosekrans 12 Haslett High School Ron Applegate 
Luke Trocchio 11 Lakeview ( St. Clair Shores ) David Murray 
David Veen 12 Grand Rapids Christian Kenneth Bokhoven 
Jean-Charles - Wilhelm 12 Birmingham Seaholm Leon O. Braisted III 
Alex Willnow 12 Adrian H.S. Mark Marlatt 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Ryan Carey 11 DeWitt High School Dave Koenigsknecht 
Dominic Choma 12 Haslett High School Ron Applegate 
Kevin Cross 10 East Grand Rapids David Ghareeb 
Davis DeKorte 11 DeWitt High School Dave Koenigsknecht 
Chris Hedger 11 Greenville H.S. Anthony Hoffman 
Jake Hoogstrate 12 Grand Rapids Christian Kenneth Bokhoven 
Carter Marsh 12 Cadillac Jack Foster 
Tyler Nunn 12 Fenton High School Steve White 
Tyler Polulak 10 DeWitt High School Dave Koenigsknecht 
Griffin Smith 10 Cranbrook-Kingswood Matthew Gump 
Brian Vandenberg 10 Gull Lake Patrick Pearson 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Tommy Conway 11 Jackson Lumen Christi Dave Swartout 
Logan Densmore 12 Jackson Lumen Christi Dave Swartout 
Austin Eccleton 10 Jackson Lumen Christi Dave Swartout 
Anthony Fanola 10 Monroe Catholic Central George Barath 
Blaze Hogan 10 Big Rapids Mark Posey 
Patrick O'Brien 12 Big Rapids Mark Posey 
Shani Patel 12 Detroit Country Day Daniel Berger 
Nick Reynolds 12 Jackson Lumen Christi Dave Swartout 
Samuel Weatherhead 9 G. R. West Catholic Michael Ketelaar 
Micheal Wierenga 11 South Christian Rod VanDyke 
Michael Zausmer 11 Detroit Country Day Daniel Berger 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
James Kyle Anderson 12 Monroe Catholic Central George Barath 
David Buko 10 Nouvel Catholic Central High School Michael King 
Blake DeVries 10 South Christian Rod VanDyke 
Andrew Doerr 12 Chippewa Hills High School Steve Darnell 
MacGregor Howey 10 Grosse Ile High School Charlie Butler 
Tyler Jones 12 Charlevoix Douglas Drenth 
Ryan Kapanowski 12 Lutheran North Lori Gill 
Aaron Knutson 10 Notre Dame Prep Marc White 
Zachary Mick 12 Lutheran North Lori Gill 
Derek Roe 12 Portland Craig Seekamp 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Paul Bardenhagen 10 Lake Leelanau St. Mary james varley 
Chip Blood 9 Hillsdale Academy Charles Blood 
Collin Breit 11 Muskegon Western Michigan Christian High School Jack Wolffis 
Jonathan Christ 12 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
Tyler Coyne 10 Oakland Christian Randy Johnson 
Henry Do 9 Ann Arbor Greenhills Bill Ammerman 
Caleb Johnson 12 Muskegon Western Michigan Christian High School Jack Wolffis 
Matt O'Brien 11 Glen Lake Fred O'Brien 
Zach Preuss 10 Lutheran H.S. Northwest Mark McLoughlin 
Jack Rider 12 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
Brandon Vizina 12 Inland Lakes High School Charles Palmer 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Alec Breit 9 Muskegon Western Michigan Christian High School Jack Wolffis 
Evan Miller 11 Traverse City St. Francis Ken Hornyak 
Chase Palmer 12 Suttons Bay Todd Hursey 
Ted Rider 9 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
Kyle Trierweiler 11 Pewamo Westphalia High School Bill Hengesbach 
Nicholas Vanbiesbrouck 11 Oakland Christian Randy Johnso
christian louboutin replica