2008 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School Coach
0  
Matt Thompson 12 Battle Creek Lakeview Tony Evans 
Super Team
Name Year School Coach
Jimmy Dewling 12 Brighton High School Jonathan Wendrick 
Barrett Kelpin 12 Kalamazoo Loy Norrix Tom Barnum 
Jackson Koert 12 NorthPointe Christian High School Tom Koert 
Chase Olsen 11 White Pigeon Mark Olsen 
Drew Preston 12 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Tim Shield 12 Grosse Pointe South Douglas Roby 
Luke Sniegowski 12 Ludington High School Todd Schipper 
Matt Thompson 12 Lakeview Tony Evans 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Matt Alessi 11 Brother Rice Dan Bumpus 
Alex Bennett 12 DeLaSalle Collegiate Douglas McKay 
MIchael Coriasso 12 Grand Blanc Phil Urbanik 
Jared Dalga 10 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Jackson Davison 12 Rockford High School Jame Eric Cullum 
Wes Gates 11 Northville High School Matthew Stetson 
Philip Gieseker 11 Saline Carol Melcher 
Trevor Grigg 10 Northville High School Matthew Stetson 
Stephen LaRouere 11 Redford Catholic Central Bill Hayes 
Casey Olsen 11 Okemos High School Kevin Blue 
Matthew Paterini 12 Saline Carol Melcher 
Ian Straayer 12 Grandville High School David Hutton 
Jordan Weinger 11 Farmington H.S. Dennis Zaleski 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Ryan Alger 11 U of D Jesuit Piero DiMambro 
Nicholas Campbell 12 Saline Carol Melcher 
Alex Corbit 12 Portage Central Chuck Schira 
Jason Dingee 11 Grand Ledge High School Arnoldo Martinez 
Cole Haupt 11 Brighton High School Jonathan Wendrick 
Jason Kalo 12 Grand Blanc Phil Urbanik 
Alex Lyall 12 Novi High School Brad Huss 
Zachary McCurley 12 Belleville High School Michael Koebbe 
Brad Phares 12 Portage Central Chuck Schira 
Nick Prokop 12 Novi High School Brad Huss 
Jake Worthington 11 Grand Blanc Phil Urbanik 
Justin Zabkiewicz 12 Walled Lake Western Scott Street 
Chris Zak 12 Grosse Pointe North Brian Stackpoole 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Steven Barbour 10 East Grand Rapids David Ghareeb 
Ben Boyle 12 Bloomfield Hills Lasher Jamie Kurth 
Jake Elias 11 East Grand Rapids David Ghareeb 
Adam Howell 11 Ludington High School Todd Schipper 
Joshua Mitroka 11 Riverview Community Dan Mercure 
Christopher Mory 12 Haslett High School Bill Mory 
Paul Nirenberg 12 Cranbrook-Kingswood Matthew Gump 
Benjamin Peacock 11 Marshall Thomas Reynolds 
Alex Pratt 12 DeWitt High School Dave Koenigsknecht 
Kory Roberts 9 Lakeview Tony Evans 
Matt Sheperd 11 Notre Dame Prep Jerry Rowland 
Travis Shooks 12 Kenowa Hills Roger Perkins 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Ben Brooks 12 Cedar Springs High School Tim Anders 
Chris Noble 9 Niles Greg Gunder 
Kyle Parsons 12 Cheboygan Tim Reed 
Eric Robbins 11 St. Joseph Ryan Walters 
Tyler Robinson 12 Haslett High School Bill Mory 
Keith Sikkema 12 Wayland Union Allen Brewer 
Derek Smith 10 Riverview Community Dan Mercure 
Jon Walraven 10 Kearsley Donald Sweet 
Patrick Wolcott 11 East Lansing High School Gej Jones 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Jon Christ 10 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
Nick Cunningham 12 Powers Catholic Robert Beach 
Tobin Dunigan 12 Jackson Lumen Christi Jim Clark 
Nick Gunthorpe 12 Ovid-Elsie Jerry Gunthorpe 
Curtis Hanba 11 Big Rapids Mark Posey 
Sheldon Keyte 11 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
B. Addison Monfils 12 Big Rapids Mark Posey 
Michael Prior 11 Schoolcraft High School Stephen Kulczyk 
Patrick Staudt 11 Lansing Catholic Cent. Charlie Furney 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Cameron Beckner 12 Durand Betty Jo Zwolensky 
Sean Courtney 12 Lansing Catholic Cent. Charlie Furney 
Donald Devantier 12 Lutheran North Lori Gill 
Patrick Duda 12 Lansing Catholic Cent. Charlie Furney 
Tyler Frantangelo 12 Goodrich Donald Brandt 
Chris Kohn 12 Central Montcalm Gary Buchholz 
Derek Roe 10 Portland Craig Seekamp 
Nick Sears 12 Powers Catholic Robert Beach 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Collin Breit 9 Muskegon Western Michigan Christian High School Jack Wolffis 
Patrick Colburn 9 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Ross Gerulis 12 Plymouth Christian Kurt Johnston 
Caleb Johnson 10 Muskegon Western Michigan Christian High School Jack Wolffis 
Charlie Olson 11 Suttons Bay Todd Hursey 
Charlie Smith 12 Gobles High School Richard Beam 
Blake Terrill 11 Marcellus High School Dane Terrill 
Ben Vanbiesbrouck 12 Oakland Christian Randy Johnson 
Brent Vizina 11 Inland Lakes High School Charles Palmer 
Andrew Walukonis 11 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Justin Welton 12 Manchester John Wilkins 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Jacob Agruda 12 Adrian Madison Erik Thompson 
Cameron Berry 12 Lutheran H.S. Northwest Mark McLoughlin 
Tony Casciano 11 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Mike Dendrinos 12 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Alex Haines 11 North Muskegon High School Charles Wahl 
Colin Hutchins 11 Saugatuck High School Brad Smit 
Matthew O'Brien 9 Glen Lake Fred O'Brien 
Brandon Vizina 10 Inland Lakes High School Charles Palmer 
David Wobith 11 Saugatuck High School Brad Smit 
christian louboutin replica