2006 GIRLS AWARDS

Miss Golf
Name Year School Coach
Laura Kueny 12 Whitehall High School Lori Trevino 
Super Team
Name Year School Coach
Ashley Bauer 12 Grand Blanc Martha Ryan 
Laura Kueny 12 Whitehall High School Lori Trevino 
Amy Meier 9 Rochester H.S. Jeff Haney 
Brooke Ruble 12 Lakeview Tony Evans 
Louisa Shu 11 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Elise Swartout 12 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriguez 
Alilson Tyler 11 Forest Hills Central Jocelyn Jann 
Shannon Warner 10 Livonia Churchill High School Gary Harper 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Caitlin Bennett 12 Grosse Pointe North Genevieve Artymovich 
Britney Hamilton 11 Lake Orion High School Megan Daly 
Vanessa Koechli 9 Brighton High School Bill Miller 
Stephanie Koske 12 Carman/Ainsworth Bob Blaylock 
Alex Martella 12 Mercy Vicky Kowalski 
Natalie Matuszak 10 Traverse City Central Lois McManus 
Austin McDermaid 12 Grand Blanc Martha Ryan 
Bethany Neigebauer 12 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriguez 
Darby Peters 11 Lake Orion High School Megan Daly 
Ashley Smith 12 Salem High School Richard Wilson 
Melissa Spalding 12 Monroe Public Schools Wayne Rumple 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
DeOnna Anderson 11 East Kentwood Cindy Schoonbeck 
Chelsea Bathurst 11 Livonia Stevenson High School Jason Delo 
Natalie Brehm 12 Mt. Pleasant High School Sarah Gilbert 
Leah Grawburg 10 Mt. Pleasant High School Sarah Gilbert 
Megan Massa 12 Holt Doug Harkema 
Megan Russell 12 Bedford H.S. Mark Smith 
Mindy Russell 12 Bedford H.S. Mark Smith 
Alainna Stefan 11 Mercy Vicky Kowalski 
Alexis Therman 9 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriguez 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Marni Achterhoff 11 Mona Shores High School John Brainard 
Susie Barbour 12 East Grand Rapids Marianne Butcher 
Katelin Davis 11 Dexter H.S. Marc Militello 
Laura Kwiatkowski 12 Brandon H.S. Kevin Meyer 
Alexandra Lipa 9 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Elizabeth Nagel 9 DeWitt High School Steve Crowley 
Carolyn Schaner 11 Caledonia Gerard Wagner 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Jaquee Benscoter 11 Lapeer West Mike Ogg 
Stephanie Bevington 11 Owosso Betty Jo Zwolensky 
Kate Doornbos 12 Grand Rapids Christian Seth Davies 
sara simnitch 12 Swartz Creek Bill Benn 
Shaziah Singh 11 Grand Rapids Forest hills Northern Ernie Popiel 
Paige Timmer 12 Grand Rapids Forest hills Northern Ernie Popiel 
Andrea Warzyniec 11 Livonia Ladywood Kellianne Nagy 
Mary Winters 12 Okemos High School Stephene Benkert 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Jamie Berg 12 Greenhills School Kurt Holland 
Nancy Bostik 12 Hanover-Horton Christine Burger 
Joan Dulieu 10 Detroit Country Day Peggy Steffan 
Kristina Langton 11 Catholic Central High School Tammy Langton 
Sarah Nirenberg 12 Cranbrook-Kingswood Bryan Uhl 
Megan Rimmel 12 Ithaca Public Schools Patricia Nowak 
Courtney Shaneour 12 Hillsdale Steve Brower 
Jennifer Smith 12 Grosse Ile High School James Bennett 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Blaize Baumgartner 10 Perry High School Jake Baumgartner 
Bree Baumgartner 10 Perry High School Jake Baumgartner 
Jaleen Dingledine 11 Newaygo John Chandonnet 
Allison Sears 9 Powers Catholic Jim Snow 
christian louboutin replica