2006 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School Coach
Payne Gniewek 12 Riverview Gabriel Richard James Skarzynski 
Super Team
Name Year School Coach
Payne Gniewek 12 Gabriel Richard Riverview James Skarzynski 
Barrett Kelpin 11 Kalamazoo Loy Norrix Tom Barnum 
Zak Kozuchowski 12 DeLaSalle Collegiate Douglas McKay 
Chris Mory 11 Haslett High School Bill Mory 
Drew Preston 11 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Spencer Slade 12 Saline Carol Melcher 
Matt Thompson 11 Lakeview Tony Evans 
Jack Versau 12 Coldwater Roger Fuller 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Matt Alessi 10 Brother Rice Dan Bumpus 
Kyle Blackney 12 Carman/Ainsworth Bob Blaylock 
Ryan Blanzy 12 Milford High School Jim Sander 
Matt Fuller 11 Clarkston Mark Wiegand 
Phillip Gieseker 10 Saline Carol Melcher 
Michael Lewis 12 West Bloomfield Art Link 
Alex Lyall 11 Novi High School Brad Huss 
Robby McNiff 12 Mona Shores High School Tom Wilson 
Greg Meisner 11 Waterford Kettering Scott Woodhull 
Michael Murray 11 Redford Catholic Central Bill Hayes 
Matthew Paterini 11 Saline Carol Melcher 
Phil Snow 12 Northville High School Matthew Stetson 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
David Brent 12 Rochester Adams Dan Picot 
Jared Dalga 9 Forest Hills Central Paul TenEyck 
Patrick DeGregorio 12 Birmingham Groves James Crosby 
Chad Fox 12 Holt Bill Dowell 
Tom Fredal 11 DeLaSalle Collegiate Douglas McKay 
Tommy Lucko 12 Livonia Churchill High School Paul Worley 
Nick Mihaiu 11 Utica High School Thomas Ignasiak 
Nick Prokop 11 Novi High School Brad Huss 
Robert Urso 12 Birmingham Groves James Crosby 
Richard Weisenberger 12 South Lyon High School Tom Jackson 
Michael " Bubba " Wouters 12 Utica Ford II Chet Boss 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Ryan Bilkos 11 Brandon H.S. Wayne Thompson 
Sam Burman 12 Haslett High School Bill Mory 
Brad Ford 12 South Haven Tom McMichael 
Joey Garber 9 Petoskey High School Chad Loe 
Drew Lasky 12 Marshall Thomas Reynolds 
Chris Mathews 12 Bloomfield Hills Lasher Harry Lomason 
Jack Mitroka 12 Riverview Community Dan Mercure 
Doug Orzel 12 Notre Dame Prep Baird Wohlfeil 
Ben Peacock 10 Marshall Thomas Reynolds 
Grant Peffer 11 Mt. Pleasant High School Randy Gallagher 
Luke Sniegowski 11 Ludington High School Donald Peterson 
Jack Tunge 12 Mt. Pleasant High School Randy Gallagher 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Michael Abbott 10 East Lansing High School George Jones 
Steven Barbour 9 East Grand Rapids David Ghareeb 
Michael Basinski 12 East Grand Rapids David Ghareeb 
Gary Bissell 12 Haslett High School Bill Mory 
Eric Doezema 12 Grand Rapids Christian Kenneth Bokhoven 
Jess Hendriksma 12 Grand Rapids Christian Kenneth Bokhoven 
Aaron Klemm 12 Ludington High School Donald Peterson 
Sam LaMantia 12 Trenton High School Steve Burk 
Ryan Marks 10 South Haven Tom McMichael 
Joshua Mitroka 10 Riverview Community Dan Mercure 
Kyle Parsons 11 Cheboygan Tim Reed 
Joe Tahvonen 12 Haslett High School Bill Mory 
Kale Waaso 12 South Haven Tom McMichael 
Alex Welch 11 Niles Greg Gunder 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Reed Black 12 Frankenmuth Mark Black 
Marcus Brussee 12 Kalamazoo Christian High School John Brussee 
Tobin Dunigan 11 Jackson Lumen Christi Jim Clark 
Matt Felsenfeld 9 Detroit Country Day Daniel Berger 
Doug Guilbault 12 Powers Catholic Robert Beach 
Curtis Hanba 10 Big Rapids Mark Posey 
Nolan Hohensee 12 Hemlock michael mueller 
Joshua Mick 12 Lutheran North Lori Gill 
B. Addison Monfils 11 Big Rapids Mark Posey 
Travis Peitz 12 Powers Catholic Robert Beach 
Nick Sears 11 Powers Catholic Robert Beach 
Chet Vandenberg 12 Kalamazoo Christian High School John Brussee 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Zach Benedict 12 Manchester Rik Stetler 
Mike Bryant 12 Powers Catholic Robert Beach 
Thomas Carson 12 Napoleon High School Scott Vitale 
Mathew Christensen 12 Goodrich Donald Brandt 
Chris Ellinghausen 12 Detroit Country Day Daniel Berger 
Andrew Gettel 12 Essexville Garber Kevin Discher 
Chris Haboian 12 Detroit Country Day Daniel Berger 
Sheldon Keyte 10 Kalamazoo Hackett Catholic Central William Zinkus 
Josh Newhouse 12 Delton Kellogg Kent Enyart 
Ben Setas 12 Lansing Catholic Cent. Charlie Furney 
Jason Walberer 12 G. R. West Catholic Mike Cherrette 
Justin Welton 11 Manchester Rik Stetler 
John Whiting 12 Detroit Country Day Daniel Berger 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Evan Aamodt 12 North Muskegon High School Jerry Kendall 
Vince Carango 12 Lawton Barry Shanley 
Teddy Griffin 12 Harbor Springs Jim Wright 
Alex Haines 10 North Muskegon High School Jerry Kendall 
Nate Kelly 12 Suttons Bay Todd Hursey 
Jackson Koert 11 NorthPointe Christian High School Tom Koert 
Alex Lanning 12 Saugatuck High School Thomas Clark 
Chase Olsen 10 White Pigeon Mark Olsen 
Scott Schuitema 12 Muskegon Catholic Central High School Larry Covell 
Brent Vizina 10 Inland Lakes High School Charles Palmer 
Andrew Walukonis 10 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Mike Dendrinos 11 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Jordan Fairbanks 12 North Muskegon High School Jerry Kendall 
Dave Hanson 12 Harbor Beach Ryan Ramsey 
Jeffrey Mocini 12 Saugatuck High School Thomas Clark 
Charlie Olson 10 Suttons Bay Todd Hursey 
Drew Palmer 12 Suttons Bay Todd Hursey 
Blake Terrill 10 Marcellus High School Dane Terrill 
Ben Vanbiesbrouck 11 Oakland Christian Randy Johnson 
Craig Wallis 11 Rudyard Ron VanSloten 
christian louboutin replica