2005 GIRLS AWARDS

Miss Golf
Name Year School Coach
Laura Kueny 11 Whitehall High School Lori Trevino 
Super Team
Name Year School Coach
Ashley Bauer 11 Grand Blanc Martha Ryan 
Michelle Bowles 10 Davison Teresa Burtrum 
Stephany Fleet 12 DeWitt High School Steve Crowley 
Camille Gardner 11 East Lansing High School George Jones 
Raquel Hansen 12 Grand Haven High School Roger Glass 
Laura Kueny 11 Whitehall High School Lori Trevino 
Rachel McHenry 12 Livonia Stevenson John Wagner 
Shanna Page 12 Jackson Northwest David Page 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Stephanie Koske 11 Carman/Ainsworth Bob Blaylock 
Jennifer Kubert 12 Livonia Stevenson John Wagner 
Abigail Long 12 Rochester Hal Commerson 
Austin McDermaid 11 Grand Blanc Martha Ryan 
Jamie Siedlaczek 12 Salem High School Richard Wilson 
Ashley Smith 11 Salem High School Richard Wilson 
Stephanie Solverson 12 Rochester Hal Commerson 
Elise Swartout 11 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriquez 
Shannon Warner 9 Livonia Churchill High School Gary Harper 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Natalie Brehm 11 Mt. Pleasant High School Sarah Gilbert 
Heather Brown 11 Traverse City Central Lois McManus 
Natalie Matuszak 9 Traverse City Central Lois McManus 
Neha Narula 12 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriquez 
Bethany Neigebauer 11 Ann Arbor Pioneer High School Steve Rodriquez 
Mindy Russell 11 Bedford H.S. Mark Smith 
Brenna Ryan 12 Traverse City Central Lois McManus 
Melissa Spalding 11 Monroe Public Schools Wayne Rumple 
Alainna Stefan 10 Mercy Vicky Kowalski 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Courtney Aili 12 Chelsea High School Andrea Bareis 
Susie Barbour 11 East Grand Rapids Marianne Butcher 
Megan Carter 12 Bloomfield Hills Lasher Harry Lomason 
Jennifer Domagalski 12 Okemos High School Stephene Benkert 
Meghan Hunter 12 Dexter H.S. Marc Militello 
Lindsay Pipkin 12 Lakeland H.S. Thomas Milkovich 
Brooke Ruble 11 Lakeview Tony Evans 
Louisa Shu 10 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Emily Tucker 12 Lakeland H.S. Thomas Milkovich 
Allie (Allison) Tyler 10 Forest Hills Central Jocelyn Jann 
Audra Walter 12 Kearlsey Richard Burke 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Katelin Davis 10 Dexter H.S. Marc Militello 
Kate Doornbos 11 Grand Rapids Christian Seth Davies 
Nicole Garza 12 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Brittany Keller 12 Dexter H.S. Marc Militello 
Laura Kwiatkowski 11 Brandon H.S. Jerry Warner 
Kristina Langton 10 Grand Rapids Catholic Central Tammy Langton 
Jessica Morse 12 Kenowa Hills Roger Perkins 
Heather Schueller 12 Northview High School Bob Vander Zwart 
Kelsey Shultis 11 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Natalie Vandeven 11 Dexter H.S. Marc Militello 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Ashlee Catlin 12 Alma Ernie Silverthorn 
Joan Dulieu 9 Detroit Country Day Brad Gilman 
Trisha McKim 12 DeWitt High School Steve Crowley 
Ashley Metz 12 Powers Catholic Jim Snow 
Sarah Nirenberg 11 Cranbrook-Kingswood M. Joe Smith 
Megan Rimmel 11 Ithaca Public Schools Patricia Nowak 
Brie Rowdon 12 Jackson Lumen Christi Mary Stuart 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Leann Cunningham 12 Powers Catholic Jim Snow 
Annsley Metz 12 Powers Catholic Jim Snow 
Paige Molnar 11 Corunna Leo Constine 
Cassie Sneller 11 Hamilton James Young 
christian louboutin replica