2003 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School Coach
Ryan Brehm 12 Mt. Pleasant Frank Ross 
Super Team
Name Year School Coach
Ryan Brehm 12 Mt. Pleasant Frank Ross 
Steve Cuzzort 11 Grosse Ile Jim Bennett 
Jeffrey Cuzzort 12 Grosse Ile Jim Bennett 
Brendan Gielow 10 Mona Shores Tom Wilson 
Randy Hutchison 11 Traverse City Central Bob Lober 
Brian Ottenweller 12 G.R. Catholic Central Ted Hillary 
Charlie Sterken 12 Holland Jon Van Raalte 
Grant Tungate 12 Okemos Tyler Hursey 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Brock Boven 12 Portage Northern Bud Baldwin 
Brandon Cigna 12 Novi Brad Huss 
Dan Doyle 12 Stoney Creek Chris Smith 
Mike Edwards 12 Saline Carol Melcher 
Justin Hull 12 R.O. Kimball Vince Caruso 
Scott Jahnke 12 Saline Carol Melcher 
Michael King 12 Redford Detroit Catholic Central Bill Hayes 
Tony Mango 12 Milford Jim Sander 
Phil Marsh 12 Brighton Mike Sanderson 
Aaron Peterson 10 Ann Arbor Huron Harold Simons 
Billy Rankin 11 Traverse City Central Bob Lober 
Cashel Rosier 10 Grand Ledge Arnoldo Martinez 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Chris Eliason 12 Redford Detroit Catholic Central Bill Hayes 
Ryan Francis 12 Flushing Paul Martin 
Matt Friend 11 Okemos Tyler Hursey 
Brandon Haveman 12 Zeeland Steve Bearrs 
Tyler Hering 11 Mona Shores Tom Wilson 
Adam Hogue 10 Redford Detroit Catholic Central Bill Hayes 
Matt Lapham 12 Brighton Mike Sanderson 
Willie Mack III 10 Flint Central Richard Salmon 
Steve Martindale 12 Midland Dow Mark Pickering 
R.J. McComb 12 Flushing Paul Martin 
Billy McKay 10 Grand Blanc Rick Kent 
Robby McNiff 9 Mona Shores Tom Wilson 
Ian Person 11 Troy John Getzan 
Jake Repokis 11 Univ. of Detroit Jesuit Paul Diehl 
Nick Schalk 12 Grandville David Hutton 
Andrew Slade 12 Saline Carol Melcher 
Tyler Snoap 11 Grandville David Hutton 
Patrick Wong 12 Ann Arbor Pioneer Brian Miller 
Tommy Yamaoka 12 Zeeland Steve Bearrs 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Sam Burman 9 Haslett Tom McIntosh 
Lance Crull 12 Marshall Tom Reynolds 
Matt Johnson 12 Haslett Tom McIntosh 
Andrew Ladwig 10 East Grand Rapids David Ghareeb 
Chaz Meek 12 Powers Catholic Bob Beach 
Josh Orler 12 Mason Steve Warnaar 
Mark Pawlowski 12 Mason Steve Warnaar 
David Praet 12 Notre Dame Prep Baird Wohlfell 
Sean Rutherford 12 Haslet Tom McIntosh 
Derek Shelburne 12 Vicksburg Rob Johnson 
David Suska 11 Powers Catholic Bob Beach 
Rick Visser 12 Kenowa Hills Roger Perkins 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Jeff Bickley 12 Birmingham Seaholm Leon Braisted III 
Nick Boone 12 Wyoming Park Dick Locke 
Tad Garber 12 Petoskey Chad Loe 
Kyle Holmes 11 Gaylord Tom Johnson 
Joe Juszczyk 11 Divine Child Damian Hermann 
Ted Kelbel 12 St. Johns Paul Sternburgh 
David Koch 12 Farmington Hills Harrison Bill Spencer 
Andrew Miller 11 Notre Dame Prep Baird Wohlfell 
Abe Mulvihill 12 Caledonia Gus Wagner 
Paul Nysse 12 Hudsonville Unity Christian Dave Demey 
D.J. Scholten 11 G.R. Christian Ken Bokhaven 
Joe Stimac 12 Flint Kearsley Rick Burke 
Chase VandenBurg 12 Thornapple Kellogg Thomas Fletke 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Nathan Gunthorpe 12 Ovid-Elsie Jerry Gunthorpe 
Justin Guscinski 12 Hanover-Horton David Gilpin 
Aaron Hawkins 12 Lumen Christi Jim Clark 
Quinn Hoffman 11 Portland Craig Seekamp 
Derek Johnston 11 Grayling Herb Olson 
Chris Kokoczka 11 Lumen Christi Jim Clark 
Nathan Lammers 12 Ida Larry Murdock 
Eric Lilleboe 10 Lansing Catholic Central Charlie Furney 
J.D. Lindert 10 Spring Lake George Bittner 
Nick Pumford 11 St. Charles Richard Klenk 
Pete Tomkie 10 Lansing Catholic Central Charlie Furney 
Drew Virkus 11 Kalamazoo Christian Dave Wassink 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Brooken Belt 11 Central Montcalm Gary Bucholtz 
Ryan Davis 11 Grayling Herb Olson 
Jonathon Ebel 11 Grosse Ile Jim Bennett 
Payne Gniewek 9 Gabriel Richard Bob Papp 
Phillip Holloway 12 Goodrich Doug Wilson 
Marc Hulsether 11 Montrose Chris Root 
Eric Jones 11 Shepherd Holly Brier-Skiver 
Andrew Lewis 12 Comstock Park Rob Lucas 
Nick Mazzola 12 Armada John King 
Josh McNair 12 Allendale Eric Campbell 
Ryan Puchel 12 Nouvel Catholic Central Jeff Dwan 
Brian Sparks 10 Lutheran North Lori Gill 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Chad Boyce 12 Potterville Nick Smith 
Collin Casciano 11 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Jack Crowley 12 Dryden Jim Sterner 
Mark Gaynor 12 North Muskegon Walt Gawkowski 
Ryan Gnatkowski 12 Valley Lutheran Jo A. Brinker 
Lee Keselowski 10 Schoolcraft Al Johansen 
John Mogren 12 North Muskegon Walt Gawkowski 
Nick Morrow 12 Lutheran North Mark McLoughlin 
Tom Russell 12 University Liggett Robert Buescher 
Pete Stodola 12 Schoolcraft Al Johansen 
Zak Zokuchowski 9 University Liggett Robert Buescher 
David Zuidema 12 G.R. Baptist Kevin Abbasse 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Wesley Ferchau 12 Valley Lutheran Jo A. Brinker 
Paul Ganley 10 Carsonville Dennis Seifferlein 
Robert Hirshcman 12 Valley Lutheran Jo A. Brinker 
Donald Kring 11 Traverse City St. Francis James Hornyak 
Scott Saunders 12 White Pigeon Eldon Miller 
christian louboutin replica