2002 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School Coach
Matt Harmon 12 East Kentwood Chet Murawski 
Super Team
Name Year School Coach
Ryan Brehm 11 Mt. Pleasant Frank Ross 
Brendan Gielow 9 Mona Shores Tom Wilson 
Matt Harmon 12 East Kentwood Chet Murawski 
Randy Hutchison 10 Traverse City Central Bob Lober 
Ryan Johnson 12 New Boston Huron Mike Blosser 
Adam Miller 12 Gaylord Tom Johnson 
Josh Orler 11 Mason Steve Warnaar 
Kyle Underwood 12 Adrian Jan Peters 
Division 1 All-State Team
Name Year School Coach
Sean Behnke 10 Ann Arbor Pioneer Brian Miller 
Brandon Cigna 11 Novi Brad Huss 
Rick Fox 12 DeLaSalle Doug McKay 
Justin Hull 11 Royal Oak Kimball Vince Caruso 
Phil Marsh 11 Brighton Mike Sanderson 
Cashel Rosier 9 Grand Ledge Arnoldo Martinez 
Grant Tungate 11 Okemos Tyler Hursey 
Jack Tyler 12 Novi Brad Huss 
Adam Van Oosten 12 Portage Northern Bud Baldwin 
Justin VanVleck 10 Ann Arbor Pioneer Brian Miller 
Kyle Williamson 12 Midland Dow Mark Pickering 
Tommy Yamaoka 11 Zeeland Steve Bearrs 
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Brock Boven 11 Portage Northern Bud Baldwin 
Jeff Carlson 12 West Ottawa Kerry Wheeler 
Paul Clark 12 Okemos Tyler Hursey 
Michael Edwards 11 Saline Carol Melcher 
Ryan Francis 11 Flushing Paul Martin 
Andrew Hess 12 Kalamazoo Central Victor Callahan 
Scott Jahnke 11 Saline Carol Melcher 
Jake Johnson 10 Ann Arbor Pioneer Brian Miller 
Andy Kross 10 Grosse Pointe South Doug Roby 
Shane LeRoux 11 Mona Shores Tom Wilson 
Tony Mango 11 Milford Jim Sander 
Patrick Mansfield 12 Grosse Pointe South Doug Roby 
Ryan McKendry 12 Canton Tom Alles 
Aaron Peterson 9 Ann Arbor Huron Harold Simons 
Billy Rankin 10 Traverse City Central Bob Lober 
Eric Ruthkoski 10 Mona Shores Tom Wilson 
Nick Schalk 12 Grandville Dave Hutton 
Daniel Suminski 10 Hartland Ethan Hawker 
Adam Thomas 12 East Kentwood Chet Murawski 
Alex Weber 11 Grosse Pointe South Doug Roby 
Division 2 All-State Team
Name Year School Coach
Alexander Balog 12 Trenton Ron Andrews 
Jeff Bickley 11 Birmingham Seaholm Leon O Braisted III 
Ryan Bishop 12 Big Rapids Howard Strom 
Dan Doyle 11 Rochester Stoney Creek Chris Smith 
Kyle Mason 12 Mt. Pleasant Frank Ross 
Brian Ottenweller 11 Grand Rapids C.C. Ted Hillary 
David Praet 11 Notre Dame Prep Wohlfell 
Derrick Sayers 12 Battle Creek Lakeview Tony Evans 
Derek Shelburne 11 Vicksburg Rob Johnson 
Rick Visser 11 Kenowa Hills Roger Perkins 
Joe Wilson 12 Trenton Ron Andrews 
Kyle Wolfe 10 Flint Powers Catholic Bob Beach 
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Ryan Burge 12 Flint Kearsley Rich Burke 
Tad Garber 11 Petoskey Chad Loe 
Adam Hunjo 12 Flint Powers Catholic Bob Beach 
Brian Jakeway 12 Petoskey Chad Loe 
Lane Karczewski 10 East Grand Rapids David Ghareeb 
Ted Kelbel 11 St. Johns Paul Sternburgh 
David Koch 11 Farmington Hills Harrison Bill Spencer 
Paul Nysse 11 Hudsonville Uniy Christian David DeMey 
Chris Osentoski 10 Lapeer West Tim Bradley 
Jason Praet 9 Notre Dame Prep Baird Wohlfell 
Brad Rome 12 Notre Dame Prep Baird Wohlfell 
Ben Sleep 10 St. Johns Paul Sternburgh 
Joe Stimac 11 Flint Kearsley Rich Burke 
David Suska 10 Flint Powers Catholic Bob Beach 
Chase VandenBerg 11 Thorneapple Kellog Thomas Fletke 
Ryan Zellar 12 East Lansing Gej Jones 
Division 3 All-State Team
Name Year School Coach
Elliott Beaulieu 12 Alma Ernie Silverthorn 
David Cook 12 Frankenmuth Mark Black 
Steve Cuzzort 10 Grosse Ile Jim Bennett 
Ben Grandy 12 Riverview Gabriel Richard Bob Papp 
Nathan Gunthorpe 11 Ovid-Elsie Jerry Gunthorpe 
Quinn Hoffman 10 Portland Craig Seekamp 
Ryan Manick 12 Grosse Ile Jim Bennett 
Nick Pumford 10 St. Charles Richard Klenk 
David Shearer 12 Charlevoix Jim Glinn 
Daniel Stoney 12 Swan Valley Chuck Reeder 
Paul Stowe 12 Suttons Bay Todd Hersey 
Timothy Wheatley 12 Tawas Area H.S. Drew Decker 
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Chris Dujovski 12 Riverview Gabriel Richard Bob Papp 
Pancho Gardes 12 Grosse Ile JimBennett 
Justin Guscinski 11 Hanover-Horton David Gilpin 
Jeff Malburg 12 Comstock Park Rob Lucas 
Josh Mc Nair 11 Allendale Scott Martin 
Matt Moore 12 Hillsdale Steve Brower 
Matt Robb 12 Suttons Bay Todd Hersey 
Brian Sparks 9 Lutheran North Lori Gill 
Nick Stanek 12 Suttons Bay Todd Hersey 
Mike Tegel 12 Elk Rapids Larry Lawely 
Brent Teunis 12 Calvin Christian Gene Bartman 
Nicholas Vitale 12 New Boston Huron Mike Blosser 
Todd Whitting 12 Frankenmuth Mark Black 
Division 4 All-State Team
Name Year School Coach
Chad Boyce 11 Potterville Nick Smith 
Nate Golomb 12 Schoolcraft Al Johansen 
Clint Johnson 12 Oakland Christian Randy Johnson 
Chris Krieger 12 Dryden Jim Sterner 
Bob Love 12 Allen Park Cabrini Mike Hoeft 
John Mogren 11 North Muskegon Walt Gawkowski 
Ryan Otto 12 Lake Michigan Catholic Dave Otto 
Bobby Plumer 12 Whiteford Brad Stevens 
Chad Reichard 12 Southfield Christian Marty Miller 
Scott Saunders 11 White Pigeon Eldon Miller 
Kyle Snell 12 Concord Lance Veyot 
Mike Wolgast 12 Harbor Springs Mike Davies 
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School Coach
Benjamin Finan 12 Onekama Mary Jo Zadow 
Ryan Gnatkowski 11 Valley Lutheran Jo A Brinker 
Pete Stodola 11 Schoolcraft Al Johansen 
David Von Ins 12 Saugatuck Tom Clark 
David Zuidema 11 Grand Rapids Baptist Kevin Abbasse 
christian louboutin replica