2000 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School
Colby Beckstrom 11 North Muskegon
Super Team
Name Year School
Colby Beckstrom 11 North Muskegon
Bret Hartman 12 Goodrich
Nigel Hawryliw 12 Muskegon Mona Shores
Sean Kelly 11 Suttons Bay
Blake Owens 12 Mt. Pleasant
Andy Ruthkowski 12 Muskegon Mona Shores
Scott Strickland 12 Cranbrook Kingswood
Jimmy Wisinski 12 Forest Hills Northern
Division 1 All-State Team
Name Year School
Bryan Haase 11 Traverse City West
Jacob Hamilton 11 Jackson High
Phil Hathaway 12 Davison
Jason Holyszko 12 Bay City Western
Steve Mogdis 12 Muskegon Mona Shores
Matthew Neusel 10 Dearborn
Jeff Nichols 11 Rochester Adams
Robert Schlitts 11 Traverse City West
Thomas Shelton 12 Saline
Justin Spyker 12 Portage Central
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Thomas Borda 11 Northville
Jeremy Fendelt 11 Westland John Glen
Matt Harmon 10 East Kentwood
Jason Heeringa 11 West Ottawa
Justin Holyszko 12 Bay City Western
Sean Hutchison 11 Traverse City Central
John Kizer 12 Howell
Kyle Laux 11 Rockford
Patrick Mansfield 10 Grosse Pointe South
Chris Paglino 12 Troy
Matt Peurach 11 Novi
Matt Rose 11 Rochester
Todd Sapiro 10 Adrian
Erik Schleicher 11 Grosse Pointe North
William Schmidt 12 Okemos
Ryan Schultheiss 11 Bay City Western
Robert Tate 11 Traverse City West
Adam Thomas 10 East Kentwood
Dave Turner 12 Troy
Thad Wilson 12 West Ottawa
Division 2 All-State Team
Name Year School
A.J. Balulis 11 Big Rapids
Ryan Brehm 9 Mt. Pleasant
Ryan Lamond 12 Portage Northern
Jonathan Lynam 11 Wyoming Park
Korey Mahoney 11 East Lansing
Mark McIntosh 12 Gaylord
Aaron Scott 12 East Lansing
Doug Strahl 12 St. Johns
Scott Szurek 11 Bloomfield Hills Lahser
John Wenderski 12 Monroe Jefferson
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Rich Brown 12 Monroe Jefferson
Nick Fuller 11 Caledonia
Nate Gerlach 12 Monroe Jefferson
Bryan Harris 12 Charlotte
Dan Krause 12 Cranbrook Kingswood
Matt Lee 11 Farmington Hills
Kyle Mason 10 Mt. Pleasant
Chaz Meek 9 Flint Powers
Paul Nysse 9 Unity Christian
Shaun Page 11 Jackson Northwest
Jonathon Pauli 11 St. Johns
Nick Pennington 11 Flint Powers
John Pryce 11 East Lansing
Ryan Shedd 12 Coldwater
Ryan Zeller 10 East Lansing
Division 3 All-State Team
Name Year School
Chad Horner 11 Essexville Garber
Polo Hourani 11 Lansing Catholic Central
Nathan Johnson 11 Huron High
Ryan Johnson 10 Huron High
Matt Mahanic 12 Grosse Ile
Jeff Malburg 10 Comstock Park
Jeff March 11 Hillsdale
Mitchell Pierce 11 Lake Fenton
David Shearer 10 Charlevoix
Brian Stuard 12 Napoleon
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Joe Balaskovitz 12 Whitehall
Pat Barckholtz 12 St. Charles
Scott Bolhouse 12 Calvin Christian
John Bowersox 12 Williamston
Tom Daly 10 Gross Ile
Zack Everingham 10 Gross Ile
John Gaynier 12 Gross Ile
Rob Lee 11 East Jackson
Division 4 All-State Team
Name Year School
Jesse Dixon 11 Ann Arbor Greenhills
Eric Drogosch 11 Schoolcraft
Andrew LeClaire 12 Muskegon Catholic Central
Robert Plumer 10 Britton-Mason
Clay Poff 11 Mio/AuSable
Ryan Riley 12 Portland St. Patrick
David Smith 12 Southfield Christian
Bruce Svechota 11 Ann Arbor Greenhills
Christian Vozza 11 Grand Rapids Baptist
Brian Wyrich 12 Ubly
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Brent Coleman 11 Suttons Bay
Brodie Hock 11 Grace Baptist Christian
Tony Lewis 11 Hanover Horton
Jack McKinnon 12 LaSalle
Shane Riley 10 Portland St. Patrick
Matt Rob 11 Suttons Bay
Jason Solgat 12 Portland St. Patrick
Nick Stanek 10 Suttons Bay
Clark Stevenson 11 Grand Rapids Baptist
Dan Vanderson 12 Grand Rapids Baptist
Chad Vietzke 12 Bath
Mike Wolgast 10 Harbor Springs
christian louboutin replica