1999 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School
Jimmy Chestnut 12 Grand Blanc
Super Team
Name Year School
Colby Beckstrom 10 North Muskegon
Jimmy Chestnut 12 Grand Blanc
Chad Horner 10 Essexville Garber
Andrew Klein 12 Cranbrook Kingswood
David Nichols 12 Rochester Adams
Chris Rogers 12 Traverse City Central
William Schmidt 11 Okemos
Ryan Spohr 12 Tecumseh
Division 1 All-State Team
Name Year School
J.O. Delancey 12 Ann Arbor Huron
Matt Harmon 9 East Kentwood
Justin Holyszko 11 Bay City Western
Kevin Kremer 12 Kalamazoo Central
Andy Ruthkowski 11 Muskegon Mona Shores
Matt Rykulski 12 Grand Blanc
Travis Sharrard 11 Waterford Kettering
Justin Spyker 11 Portage Central
Larry Sterling 12 Birmingham Brother Rice
Rob Tighe 12 Traverse City West
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Tom Clark 12 Forest Hills Central
Sean Hutchison 10 Traverse City Central
Todd Jarrold 12 Traverse City West
Kyle Laux 10 Rockford
Ryan Lenahan 10 Grosse Pointe North
Chi Lim 12 Rochester Adams
Brent Mrozinski 12 Bay City Western
Jeff Nichols 10 Rochester Adams
David Noe 11 Monroe
Paul Rizzo 12 Rochester
Tom Vandervelde 12 Jenison
Division 2 All-State Team
Name Year School
Dustin Calkins 12 Flint Powers Catholic
Thomas Diegel 12 Clio
Jeff Harris 12 Hartland
Steve Jones 12 Flint Powers Catholic
Ryan Shedd 11 Coldwater
Scott Strickland 11 Cranbrook Kingswood
Corey Thon 12 Owosso
Travis Uphaus 12 Jackson Northwest
Adam White 11 Dexter
Jimmy Wisinski 11 Forest Hills Northern
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Derek Brody 12 Linden
Mark Donnelly 12 Birmingham Seaholm
Bryan Harris 11 Charlotte
Dan Hubert 12 Grand Rapids Catholic Central
Ryan Lamond 11 Portage Northern
Rick Leatherman 12 Caledonia
Matt Lee 10 Farmington Harrison
Mark McIntosh 11 Gaylord
Shaun Page 10 Jackson Northwest
Kris Shea 11 Birmingham Seaholm
Justin Thomas 12 Battle Creek Lakeview
Division 3 All-State Team
Name Year School
Jim Allred 11 Berrien Springs
Brent Goslin 11 Cass City
Bryon Gough 12 Brooklyn Columbia Central
Bret Hartman 11 Goodrich
Rob Lee 10 East Jackson
Jake Perrone 12 Lansing Catholic Central
Mitchell Pierce 10 Lake Fenton
T.J. Roberts 12 Midland Bullock Creek
Matthew Townsley 12 Jackson Lumen Christi
Ryan Yelen 12 Goodrich
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Brandon Badge 12 Brooklyn Columbia Central
Joe Balaskovitz 11 Whitehall
Scott Bolhouse 11 Grandville Calvin Christian
Kevin Hetland 12 Hart
Ryan Munro 12 Lake Fenton
Division 4 All-State Team
Name Year School
Sean Kelly 10 Suttons Bay
Andrew LeClaire 11 Muskegon Catholic Central
Clay Poff 10 Mio/AuSable
Ryan Riley 11 Portland St. Patrick
Chris Rosema 12 Grand Rapids Baptist
Eric Shark 12 Bay City All Saints
Bruce Svechota 10 Ann Arbor Greenhills
Brent Voorhees 12 Tri-Unity Christian
Tyson Vozza 12 Traverse City Christian
Christian Vozza 10 Traverse City Christian
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Pat Barckholtz 11 St. Charles
Tony Lewis 10 Hanover Horton
Mike Rome 12 Notre Dame Prep
Nick Rowan 11 Bentley
Dan Vanderson 11 Grand Rapids Baptist
Jonathan Wicksall 11 Traverse City Christian
christian louboutin replica