1998 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School
0
Steve Polanski 12 Livonia Stevenson
Super Team
Name Year School
J.J. Beckstrom 12 North Muskegon
Scott Carlton 12 Brighton
Jeff Harris 11 Hartland
David Nichols 11 Rochester Adams
Mike Petty 12 Michigan Center
Steve Polanski 12 Livonia Stevenson
John Strawser 12 Flint Powers
Rob Tighe 11 Traverse City West
Division 1 All-State Team
Name Year School
Brent Borio 12 Birmingham Brother Rice
Andrew Calcutt 12 Traverse City Central
Chris Kellogg 12 Traverse City Central
Erik Krueger 12 Plymouth Salem
Craig Marshall 12 Midland Dow
Jeff Nichols 9 Rochester Adams
Chris Rogers 11 Traverse City Central
Andrew Ruthkowski 10 Muskegon Mona Shores
Justin Sokol 12 Birmingham Brother Rice
Brad Ward 12 Okemos
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Nick Abbruzzese 12 Okemos
Jimmy Chestnut 11 Grand Blanc
Rick Gibbons 12 Rockford
Erik Hayes 12 Midland Dow
Scott Melcher 12 Saline
Jeff Melville 11 Jenison
Brent Mrozinski 11 Bay City Western
Adam Posther 12 Kalamazoo Central
Larry Sterling 11 Birmingham Brother Rice
George Thomas 12 Warren DeLaSalle
Nick Tomasek 10 Brighton
Adam Wilson 12 Plymouth Salem
Division 2 All-State Team
Name Year School
Derek Arnett 12 Hartland
Derek Brody 11 Linden
Mitch Flemming 12 St. Clair Lakeview
Nate Fritz 12 South Haven
Vince Hamo 9 Flint Powers Catholic
Andrew Klein 11 Cranbrook Kingswood
Mark McIntosh 10 Gaylord
Joey Morrison 12 Coldwater
Chris Pomy 12 Tecumseh
Steve Strickland 10 Cranbrook Kingswood
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
A.J. Balulis 9 Big Rapids
Ryan Boge 11 Mt. Pleasant
Brian Cousens 12 Tecumseh
Glen Desgranges 12 Ionia
Mike Graybeal 12 Hartland
Bobby Hughes 12 Grand Rapids Creston
Steve Jones 11 Flint Powers Catholic
Scott Owens 12 Mt. Pleasant
Adam Seifert 11 Thornapple-Kellogg Middleville
Ryan Spohr 11 Tecumseh
Steve Strickland 12 Cranbrook Kingswood
Scott Szurek 9 Bloomfield Hills Lahser
Division 3 All-State Team
Name Year School
Bruce Couturier 12 Williamston
Nic Cross 12 Jackson Lumen Christi
Erich Ebel 11 Grosse Ile
Ben Graff 12 Ida
Chris Griffin 12 Shelby
Ryan Hoerner 12 Chesaning Union
Rob Lee 9 East Jackson
Everett Leonard 12 Hackett Catholic Central
Mike Sabat 12 Grosse Ile
Cam Smith 12 Grosse Ile
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
John Gaynier 10 Grosse Ile
David Hobbs 12 Cass City
Kevin Marshall 12 Houghton Lake
Jake Perrone 11 Lansing Catholic Central
Derrick Woodland 12 Shelby
Ryan Yelen 11 Goodrich
Division 4 All-State Team
Name Year School
Colby Beckstrom 9 North Muskegon
Ken Burgess 12 Grand Rapids Baptist
Brian Clark 12 Schoolcraft
Brendan Harrington 12 Waterford Our Lady of the Lakes
Andrew LeClaire 10 Muskegon Catholic Central
Jason Meersman 12 Schoolcraft
Eric Shark 11 Bay City All Saints
Lee Warren 12 Newberry
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Joey Beyer 12 Freeland
Collin Fink 12 Onekama
David Garrett 12 Mt. Pleasant Sacred Heart
Jeff Gowell 12 North Muskegon
Travis Greenwald 12 Colon
Craig Kuenzer 12 Brethren
David Niewladomski 12 Alanson/Littlefield
Clay Poff 12 Mio/AuSable
Christian Vozza 9 Traverse City Christian
Tyson Vozza 11 Traverse City Christian
Mike Wenglikowski 12 Bay City All Saints
Noah Windbacher 12 Brethren
christian louboutin replica