1997 BOYS AWARDS

Mr. Golf
Name Year School
Eric Wohsield 12 Brighton
Super Team
Name Year School
Derek Arnett 12 Hartland
J.J. Beckstrom 11 North Muskegon
Del deWindt 12 Cranbrook Kingswood
Eric Jorgensen 12 Big Rapids
Dave Lubnik 12 Bloomfield Hills Lahser
Andy Matthews 12 Forest Hills Central
Charlie Schaefer 12 Detroit Country Day
Eric Wohlfield 12 Brighton
Division 1 All-State Team
Name Year School
Tom Brayton 12 Traverse City Central
Scott Carlton 11 Brighton
Andrew Chapman 12 Grand Blanc
Mike Graybeal 11 Hartland
Chris Kellogg 11 Traverse City Central
Chris King 12 Walled Lake Western
David Nichols 10 Rochester Adams
Adam Peters 12 Detroit Catholic Central
Steve Polanski 11 Stevenson
Rob Tighe 10 Traverse City West
Adam Walicki 12 Saline
Chris Whitten 12 Rockford
Division 1 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Nick Abbruzzese 11 Okemos
Michael Beether 12 Waterford Mott
John Burnside 12 Grand Blanc
Andrew Calcutt 11 Traverse City Central
Adam Dahl 12 Ann Arbor Pioneer
Mike Dean 11 Traverse City Central
Glen Desgranges 11 Ionia
Brock DeSmit 12 Jenison
Chris Howard 12 Adrian
Dan McClure 12 Troy
Allen Mitchell 12 Clio
Chuck Neal 12 Hartland
Lee Pescia 12 Lake Orion
Bob Schultz 12 Clarkston
Division 2 All-State Team
Name Year School
Roy Adair 12 Marshall
Eric Cowles 12 Perry
Zeke Fletcher 12 Wayland Union
Nate Fritz 11 South Haven
Sean Geistler 12 Goodrich
Steve Jones 10 Powers Catholic
Andrew Klein 10 Cranbrook Kingswood
Casey Lubahn 11 Cedar Springs
Jerry Marogil 12 East Grand Rapids
Chris Pomy 11 Tecumseh
Mark Sauve 12 Powers Catholic
Scott Strickland 9 Cranbrook Kingswood
Jim Wisinski 9 Forest Hills Northern
Division 2 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Joseph Helminski 12 Manistee
Dan Page 12 Jackson Northwest
K.C. Scott 12 Gull Lake
Adam Seifert 10 Thornapple-Kellogg
Ryan Spohr 10 Tecumseh
Steve Strickland 11 Cranbrook Kingswood
Josh Sturm 12 Thornapple-Kellogg
Division 3 All-State Team
Name Year School
Brian Clark 11 Schoolcraft
Bo Cochrane 12 Michigan Center
Everett Leaonard 11 South Haven
Nathan Mogren 12 North Muskegon
Ryan Mouw 12 Muskegon Catholic Central
Pete Purcell 12 Nouvel Catholic Central
Chad Tate 12 Cass City
Rawley Weaver 12 Brown City
Division 3 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Joey Beyer 11 Freeland
Ken Burgess 11 Grand Rapids Baptist
Nick Gilpin 12 Hanover Horton
Keith McLean 12 Notre Dame Prep
Chad Scott 12 Schoolcraft
Dan Urban 12 Glen Lake
John Zang-Bodis 12 Harbor Beach
Division 4 All-State Team
Name Year School
Nick Bachinski 12 Manistee Catholic Central
David Garret 11 Mt. Pleasant Sacred Heart
Casey Gascho 11 Fairview
Brendan Harrington 11 Waterford Our Lady of the Lakes
Aaron Hillman 12 Waterford Our Lady of the Lakes
Mike Wright 12 Freedom Baptist
Division 4 All-State Team Honorable Mention
Name Year School
Carl Matter 12 Bloomfield Hills Roeper
Ryan Riley 9 Portland St. Patrick
Eric Shark 10 Bay City Saints
christian louboutin replica