2021 Boys All Academic Team
2021 Boys All Academic Team Awards
Division I All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Troy Athens H.S. LEWIS, BENNETT
HAZEN, NATE
VASUDEVAN, AKSHAY
HARWOOD, LANCE
VAN TIEM, CONNER
3.648 Dan Cooper
Saginaw Heritage Afante, JR
Gladki, Andrew
Spence, Stuart
Mellon, Alec
Gladki, Daniel
3.736 William Stelter
Rochester Adams Oviatt, Justin
Roehl, Peter
Chilpuri, Sidd
Snook, Alex
Kotch, Alex
3.650 Dan Picot
Lake Orion High School Allaire, Austin
Fox, Nathan
Schmidt, Torben
Jacques, Andrew
Waelchli, Nicholas
3.676 Monty Gallaher
Grosse Pointe South Sullivan, Brennan
Ciconte, Thomas
Blyth, Alex
Ifkovits, Corbin
Jordan, William
3.572 Robert McIntyre
Walled Lake Northern High School Babington, Luke
Hoffman, Tyler
Mytych, Steve
McElmurry, Carson
O'Rourke, Ryan
3.872 Jim Ellis
Sterling Hts.-Utica Stevenson High School Babbie, Nicholas
Girard, Cody
Patcharaput, Rywin
Potts, Benjamin
Timbuc, Lucas
3.912 Dennis Walczak
Eisenhower High School Aniel, Ronnie
Fleternier, Alec
Schafer, Thomas
Wasson, Charlie
Scharret, Jacob
3.864 David Brzezinski
Saline Dean, Kieran
Wild, Ben
Wangler, Brady
Peitz, Joshua
Cundiff, Colton
3.588 Debbie Williams-Hoak
Traverse City Central Beattie, Michael
Galan, Zach
Harmeson, Shea
Peters, Carson
Peters, Cam
3.788 Lois McManus
Ann Arbor Skyline H.S. Alokam, Vibhav
Alokam, Vimal
Jones, Ieuan
Richard, Luke
Strickland, Mitchell
3.868 Ashley Mantha
Walled Lake Western Hoffmeyer, Brady
allen, franky
Cohen, Nate
coseo, nick
coseo, ty
3.516 Scott Street
Utica High School Costandi, Jack
Mahoney, Jack
Rennell, Connor
Seetharaman, Anand
Steele, Alexander
3.714 Robert Morin
Hartland High School Hawker, Ben
Lamberger, Cole
Stuart, Jordan
Bohlen, Ryan
Gumiela, Cole
3.526 Nathan Oake
Brother Rice Baer, Matt
Brown, Max
O'Leary, Patrick
O'Rourke, Colin
Pinili, Lorenzo
3.610 Leon O. Braisted III
East Lansing High School Miller , Drew
Anderson, Ben
Parker , Max
Gomez, Frankie
Carney , Peter
3.650 Victor Whipp
Oxford Billis, Jake
Binson, Noah
kennedy, Cole
maier, chase
Vittetoe, Connor
3.738 Tony Frias
Ann Arbor Pioneer High School Ceccacci, Jack
Lyle, Morgan
Whitelocke, Junah
Nickdemus, Ben
Shen, Eric
3.928 Bill Lyle
Troy H.S. Cusmano, Carter
Hotts, Jack
Xu, Gary
Wu, Henry
Wu, Benjamin
3.596 Garrett Lovas
Stoney Creek fogelberg, lance
Lorenz, Mitchell
Pape, Kendall
Sypniewski, Mathew
Wilinski, Brendan
3.862 Tony Lafferty
Division II All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Detroit Country Day Goddla, Vikram
Hanna, Scott
Hofley, Peter
Krol, Lucas
Modi, Arnav
3.704 Scott Schuitema
Spring Lake High School Brown, Max
Bush, Conrad
Lisman, RJ
Lisman, Dylan
McDermott, Evan
3.674 Ben Armey
Charlotte High School Cheyne, Aiden
Culver, Cody
Kohler, Carson
Stambaugh, Ben
Taylor, Drew
3.622 Brent Crossman
Orchard Lake St Marys Norvell, Daniel
Cochrane, Charlie
Heilkala, Conor
Ward, Blake
Eaton, Cooper
3.690 Thomas Brecht
Grand Rapids Christian O'Grady, Max
VandenBerge, Alex
Clark, Dylan
Workman, Adam
Hassenrik, Grant
3.526 Kevin Broene
St. Johns Fulton, Gabe
Carter, Ethan
Ostrander, Connor
Thelen, Troy
Middleton, Nate
3.566 Rick Schultz
Haslett High School Dixon, Justin
Gill, Sartaj
Leung, Aremis
Leung, Korben
Tuley, Josh
3.746 Steve Blattert
Jackson Northwest Kalis, Devin
Borowy, Brenden
Anuszkiewicz, Isaac
Swartz, Jake
Richard, Tyler
3.504 Martha Cantlin
Petoskey High School Bennett, Trent
Faulkner, Max
Jonker, Jackson
Paulus, Corin
Sumpter, Luke
3.672 Chad Loe
Trenton High School Gloss, Caden
Plassman, Tyler
Burke, Cole
Barrett, Will
Bazner, Liam
3.592 Steven Burk
Chelsea High School DeRosia, Carter
DeRosia, Jace
Lyles, Ethan
Murray, Reed
Murray, Jack
3.800 Joseph Ewald
Byron Center High School Nickolaus, Luke
Woudstra, Brayden
Marzolino, Jack
Elzinga, Brayden
Roussey, Cam
3.630 Jeff Krauss
Lowell High School DeVoest, Patrick
Veldman, Drew
Sluss, Cameron
DeVoest, William
VandenHout, Brad
3.756 Tom Koert
Division III All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Leslie Risner, Cannon
Mays, Garrett
Cranmore, John
Rutan, Ayden
Chappell, Jarrett
3.522 Reed Ebmeyer
Ogemaw Heights High School Juarez, Jack
Munn, Keaton
Tousigna, Mason
Courtemanche, Lucas
Courtemanche, Quinn
3.568 Tom Kish
Grand Rapids Catholic Central Armock, Andrew
Sokorai, Matthew
Preston, Will
Preston, Luke
Harmon, John
3.746 Kim Napieralski
Swan Valley Benson, Mitch
DiBlasi, Ashton
Galsterer, Owen
McCarthy, John
Windy, Camden
3.680 Brian Allen
Monroe Catholic Central Bergmoser, Garett
Kinsey, Carson
Laboe, Michael
Rivard, Thomas
Zwack, Matt
3.582 George Mikesell
Schoolcraft High School Rykse, Shane
VanDam, Jack
Rykse, Ty
Berkheiser, Myalz
Desmond, Max
3.512 Terry Haas
Cheboygan Horrocks, Justin
Kosanke, Aidan
Maybank, P.J.
Pellenz, Glenn
Pavwoski, Scott
3.710 Tim Reed
Dowagiac Union High School Bontrager, Jonathan
Guernsey, Abraham
Sandora, Kaden
Spagnoli, Dane
Spagnoli, Luke
3.644 Bob Turner
Division IV All Academic - Teams
School Players GPA Coach
Mt Pleasant Sacred Heart Courtright, Andrew
Goffnett, Hunter
Kinney, Matt
Wilson, Ben
Zanoni, Michael
3.840 Andrew Doerr
Lansing Christian HS Brogan, Baylor
Combs, William
Garrett, Davis
Haley, Isaac
Kinnas, Caden
3.748 Jason Block
Muskegon Catholic Central High School Johnson, Jaden
Lyonnais, JAcob
Lyonnais, Owen
Sanford, Ross
Wodzisz, Dominik
3.672 Jim Hegedus
Frankfort Newbold, Daniel
Hamon, Elliott
Mills, Adam
Evans, Ethan
Sznewajs, Peter
3.746 Steve Hammon
Charlevoix Beaudoin, Jake
Gaffney, Jack
Herzog, Henry
Pletcher, Sam
Vollmer, Hudson
3.642 Doug Drenth
Kalamazoo Hackett Catholic Central Bridenstine, Ben
Chafty, Ryan
Keyte, Thomas
Walters, Grayson
Johansson, Niklas
3.830 Jim Holton
Ann Arbor Greenhills Brewer, Beau
Miller, Cameron
Piedmont-Lang, Cale
Prabhakar, Arjun
Shulman, Max
3.836 Mike Karr
123movie