Division I All Academic - Teams |
School |
Players |
GPA |
Coach |
Rochester H.S. |
Baker, Megan
Bennett, Hannah
Cichocki, Sophia
Engel, Reagan
Webb, Alaina |
3.946 |
Jeff Haney |
Troy Athens H.S. |
McKEE, MIRANDA
LIN, AMELIA
WEEKS, AVA
KANURI, SREEJANI
HEMMILA, OLIVIA |
3.780 |
Dan Cooper |
Milford High School |
Colt, Caroline
Thoornton, Lizzie
Moore, Ava
Chaldecott, Devin
Schang, Kristen |
3.872 |
Hugh Felt |
Salem High School |
Kozlowski, Megan
Laesch, Maya
Tabor, Victoria
Walesch, Cora
Rehling, Bryn |
3.788 |
Ryan Nimmerguth |
Oxford |
Billis, Keira
Yankee, Lilly
Grech, Janelle
Petriko, Eryn
Dietikier, Kate |
3.908 |
Gretchen Gabler |
Sterling Hts.-Utica Stevenson High School |
Lewis, Lindsay
Luke, Megan
Ishioka, Natalie
Mcknee, Tessa
Yang, Alexis |
3.822 |
Dennis Walczak |
Lakeland H.S. |
Norek, Kate
Dubin, Bryn
Singh, Sana
Ullrich, Gretchen
Tooman, Kathryn |
3.848 |
Thomas Milkovich |
West Ottawa |
Borski, Molly
Foy, Lydia
Johnson, Emily
Villemure, Lauren
Walsh, Sophie |
3.610 |
Tarry Cutter |
Walled Lake Northern High School |
Carter, Julianne
Connell, Abby
Krieger, Rachael
Lanni, Mia
Orlando, Elyssa |
3.796 |
Steve Steiner |
Troy H.S. |
Hayden , Riley
Liu, Jenny
Szczublewski , Kaylee
Wei, Theresa
Yoon, Donna |
3.762 |
John Getzan |
Ann Arbor Skyline H.S. |
Hescheles, Grace
Maki, Adie
Marshall, Alison
Patchava, Riya
Tomilo, Lia |
3.958 |
Ashley Mantha |
Romeo High School |
Denomme, Danielle
Hengel, Mia
Himmelsbaugh, Sarah
Riley, Elise
Schultz, Ella |
3.658 |
Ron LeBlanc |
Rochester Adams |
Ortwine, Carly
Fodale, Alyssa
Wang, Grace
Liu, Laura
Fodale, Katie |
3.994 |
Jeff Kutschman |
Traverse City West |
Dy, Anci
Warren, Ava
Krueger , Ava
Holmes, Hattie
Hewitt, Ainslee |
3.790 |
Karl Gagnon |
Hudsonville |
Albrecht, Maddie
Easterly, Jasmine
Secor, Ally
Wynalda, Ashley
Thomasma, Ella |
3.690 |
Joe DeSmit |
Lake Orion High School |
Britt, Ellie
Kovac, Marissa
Romain, Claire
Panosian, Reagan
McElroy, Greer |
3.632 |
Monty Gallaher |
Hartland High School |
Aho, Kylie
Bradford, Lacey
Brown, Audrey
Seog, Morgan
Sinishtaj, Violet |
3.534 |
Mike Joseph |
Rockford High School |
Jolly, Jessica
Wilson, Aubrey
Davidson, Mackenzie
Parlmer, Bridget
Schneider, Lili |
3.702 |
Scott Kruisenga |
Stoney Creek |
Delcamp, Addie
Drake, Rebekah
Donovan, Peyton
Chittick, Olivia
Kelly, Marisa |
3.822 |
Tony Lafferty |
Livonia Stevenson High School |
Berriman , Joanna
Brees, Grace
Finzel, Tiffany
Lulgjuraj , Marlo
Mydock, Hailey |
3.678 |
Curt Hay |
Birmingham Seaholm |
Goel, Arya
Schmidt, Ella
Simpson, Grace
Whitelaw, Payton
Critchfield, Emily |
3.914 |
Doug Baltz |
Grosse Pointe South |
Becker, Audrey
Crowley, Jennifer
Richter, Elli
Cavaliere, Gia
Smith, Alston |
3.736 |
Kevin Nugent |
Northville |
Tokarz, Katelyn
Lanka, Meghana
Gill, Avneet
Park, Haesol
Coleman, Samantha |
3.936 |
Chris Cronin |
Grand Blanc |
Brigance, Madison
Brody, Kate
Kondel, Taylor
Frame, Halee
Pake, Rebecca |
3.826 |
Glen Bauer |
Ann Arbor Pioneer High School |
Giordano, Jillian
Melendez, Amaya
Rooney, MacKenzie
Marchand, Hayley
Ellender, Alex |
3.908 |
Bill Lyle |
Bloomfield Hills High School |
Bickersteth, Anna
Bugajewski, Brooke
Kennedy, Sydney
Swamy, Sanju
Varchasvi, Esha |
3.958 |
Brendan Harrington |
Bedford H.S. |
Czarnik, Elyse
Smith, Elaina
Decker, Morgan
Przyojski, Sarah
Vogel, Juliana |
3.778 |
Bradley Reed |
Traverse City Central |
Batcha, Sierra
Balentine, Addie
Maitland, Grace
CLARK, KENNEDY
Rademacher, Sydney |
3.752 |
Lois McManus |
Division II All Academic - Teams |
School |
Players |
GPA |
Coach |
Midland Dow |
Bradford, Anna
Ieuter, Abbey
Che, Joline
Barnard, Paige
Wilson, Abbey |
3.802 |
Doug Bradford |
Pinckney Schools |
Ohmer, Olivia
Christopher, Kenzie
Harpe, Grace
Mulvihill, Carli
Ligrow, Aliva |
3.912 |
Chris Tompkins |
Mona Shores High School |
Quick, Taylor
Trygstad, Riley
Kasher, Olivia
Miller, Lily
Houle, Elise |
3.926 |
Britni Gielow |
Mt. Pleasant High School |
Trost, Ashley
Brown, Caroline
Burgan, Rilee
McIntosh, Kaylor
Narr, Erica |
3.990 |
Aaron Gardner |
Petoskey High School |
Coveyou, Maeli
Feeley, Amanda
Pawlick, Laura
Williams, Aubrey
Spence, Marley |
3.914 |
Erin VandenHeuvel-Coon |
Royal Oak High School |
Barrer, Athena
Hewelt, Elizabeth
Iles, Gillian
Parrott, Izzy
Orloski, Katlynn |
3.754 |
Megan Henry |
Sturgis High School |
Cardiel, Vianey
Moreno, Mia
Percival, Madison
Devries, Alexis
Sanford, Carli |
3.616 |
Kenneth Schau |
Port Huron Northern |
Bajis, Madi
Harris, Emma
Hemby , Maddy
Schumacher, Megan
Ward, Karly |
3.864 |
Jessie Freed |
Birmingham Groves |
Inda, Monica
Kim, Clarice
Blank, ella
warnica, Lily
Mahadevan, Rayna |
3.984 |
Andre White |
Okemos High School |
Chen, Audrey
Cho, Ashley
Cui, Allison
Hinterman, Jessi
Pickens, Catherine |
3.894 |
Danial Stolz |
Fenton High School |
Burkett, Katelyn
Herbstreit, Brook
Carnell, Victoria
Herbert, Olivia
Roberts, Elise |
3.724 |
Kurt Herbstreit |
East Lansing High School |
Gmazel, Greta
Miller, Ella
Miller, Madi
O'Neill, Holly
Swords, Mary Kate |
4.022 |
Bob Filter |
South Lyon High School |
Potter, Katie
Joseph, Sophia
Foust, Logan
Tapp, Gabby
Campbell, Bella |
3.752 |
Dan Skatzka |
Lowell High School |
Bruwer, Addison
Kapcia, Lexy
Spinella, Stephanie
Schaefer, Amiya
Bonter, Sedona |
3.516 |
Josh Bruwer |
Byron Center High School |
Elzinga, Macie
Tilma, Sydney
Kerns, Jayda
Pettit, Ella
Westers, Annie |
3.802 |
Jon Van Ryn |
South Lyon East High School |
Currie, Alison
Perl, Nina
Nussbaum, Emilie
O'Brien, Ava
Fairbanks, Evelyn |
3.898 |
Justin Chamberlin |
Haslett High School |
Stoll, Oliva
Dausman, Sydney
Yoo, Mina
Pawar, Prabhleen
Shah, Richa |
3.856 |
Chris Mory |
Cedar Springs High School |
Coclasure, Kaelyn
Hath, MayLynne
Hull, Kaleigh
Merlington, Morgan
Powell, Jenna |
3.584 |
Tim Relich |
St. Joseph |
Hunter, Maya
Guzzo , Morgan
Thomas, Gracie
Ugalde, Izzy
Jackson, Madison |
3.700 |
Ryan Walters |
Forest Hills Northern |
Henkel, Lilia
Fay, Anna
Cox, Meagan
Braun, Zoe
Duflo, Ashleigh |
3.872 |
Kent Graves |
East Grand Rapids |
Bouwkamp, Sophia
Chambers, Libby
Edleman, Anna
Simon, Meg
Webb, Ella |
3.954 |
John Burke |
Walled Lake Western |
Foust, Kara
Kavanaugh, Isabella
Sauve, Graci
Schwierking, Maggie
Stallman, Paige |
3.796 |
Scott Street |
Trenton High School |
Myrabo, Abby
Miller, Jennifer
Rogers, Emily
Schumaker, Avery
Putz, Madelyn |
3.780 |
Steven Burk |
Airport High School |
Bondy, Ashlyn
Bucki, Payton
Pidruzny, Ayessa
Reed, Kristen
Zlatos, Emilie |
3.902 |
Casey McDowell |
Lakeview ( St. Clair Shores ) |
Modestino, Carmen
DenBaas, Carly
Kilroy, Layne
Lutomski, Ashley
Micakovic, Isabella |
3.702 |
Karen Mazzola |
Division III All Academic - Teams |
School |
Players |
GPA |
Coach |
Portland |
Bower, Ashley
Lockwood, Madison
Schrauben, Hannah
Sonday, Gina
Seal, Brooke |
3.772 |
Sarah Honsowitz |
Notre Dame Prep |
Fitzgerald, Julia
Rook, Rachel
Roth, Emma
Roth, Amanda
Cousins, Brooke |
3.936 |
Kyle Lilek |
Powers Catholic |
Brochu, Jolie
Moose, Mae
Sexton, Allie
Isaac, Lily
Karayanis, Zoie |
3.956 |
Jim Snow |
Stevensville Lakeshore |
Bixby, Lydia
Gardiner, Paige
Gourlay, Claire
Parker, Bella
Winkelmann, Elle |
3.788 |
Jill McNabnay |
Freeland |
Back, Lydia
Argyle, Sophie
Pumford, Grace
Markey, Zoey
Mata, Ava |
3.780 |
Ciaran Byrne |
Three Rivers |
Zeimet, Jayley
Taylor, Illyanna
Adams, Amy
Hoxie, Isabella
Zabonick, Llaynie |
3.826 |
Mark Zeimet |
Holland Christian High School |
Lincicum, Georgia
Van Eyk, Jade
Vanden Brink, Ainsley
Vander Laan, Lydia
Masterson, Alliya |
3.912 |
Paul Klokkert |
Allegan High School |
Bronkema, Zoe
Dutkiewicz, Kyra
Franklin, Emma
Kolhoff, Mia
Lambert, Hope |
3.736 |
Steven Angle |
Coopersville |
Davis, Alexa
Davis, Lauren
Jones, Jazmyne
Hammond, Claire
Harris, Carli |
3.616 |
Pete VanKempen |
Unity Christian High School |
Hess, Joy
Shepers, Lexi
Goebel, Klaire
DeBruin, Nichole
Draisma, Lauren |
3.616 |
Jeffery Padding |
Spring Lake High School |
Galloway, Kate
Megley, Kelsey
Vanover, Kassidy
Saunders, Clara
Vasquez, Gabby |
3.854 |
Alec Lininger |
Detroit Country Day |
Chen, Trinity
Borgia, Rebecca
Ma, Ruisi
Nona, Maria
Sicilia, Maria |
3.936 |
Dan Luft |
Marian High School |
Kennedy, Shannon
Sass, Lauren
Kuredjian, Sarah
Carroll, Ashley
Emerson, Laura |
3.674 |
Leon O. Braisted III |
Big Rapids |
Chaput, Avery
Green, Gigi
Posey, Lauren
Sims, Ally
Stout, Kiali |
3.656 |
Mark Posey |
Charlotte High School |
Gingrich, Hunter
Gingrinch, Logan
Klann, Sabreena
Owens, Sarah
Robinson, Hannah |
3.942 |
Brent Crossman |
Cadillac |
ANDERSON, MOLLY
BIRGY, CHESNI
DRABIK, MADI
MCTAGGART, EMMA
MEYER, LIVI |
3.812 |
Brandon Bailey |
Dowagiac Union High School |
Foote, Emalee
Ironside, Anna
Lock, Josie
Munson, Gabrielle
Ruff, Calley |
3.642 |
Bob Turner |
Forest Hills Eastern |
Curry, Hailey
Melinn, Phae
Piotrowski, Grace
Grzelak, Jenna
Skoog, Sophie |
3.768 |
Brian Telzerow |
South Christian |
Bolkema, Elle
Heyboer, Tori
Hoekwater, Kate
Ormstad, Amanda
Thomasma, Ashley |
3.702 |
Ben Cook |
Grand Rapids Christian |
Breslin, Ryann
Muir, Sara
Couch, Niya
Smits, Annika
Couch, Halle |
3.676 |
Seth Davies |
Lutheran North |
Cosentino, Aileen
Doletzey, Sarah
Elias, Taylor
Zauel, Julia
Timpf, Lauren |
3.582 |
John Bergmann |
Whitehall High School |
Ferris, Katherine
VanDuinen, Karli
Essebaggers, Chloe
Garcia, Ava
Woodring, Kenedy |
3.874 |
Bill Borgman |
Division IV All Academic - Teams |
School |
Players |
GPA |
Coach |
East Jackson |
Kahn, Paris
Mericle, Brynn
Mericle, Rory
Rudd, Addisyn
Doerr, Sammy |
3.518 |
Ray Hill |
Montague H.S. |
Brown, Megan
Unger, Katie
Goudreau, Mackenzie
Bylsma, Orianna
Moreau, Gabriella |
3.956 |
Phil Kerr |
Michigan Center High School |
Carlisle, Baylee
Cramer, Sydney
Shannon, Kamryn
Stewart, Savana
Trefry, Elly |
4.012 |
Cara Brown |
Northpointe Christian |
Langerak, Sabrina
Minnema, Delanie
Collins, Kayla
Jones, Mya
McDonald, Caylee |
3.846 |
Brian Langerak |
Ithaca High School |
Brown , Kayleigh
Davenport, Lydia
Graham , Mackenzie
Hillman, Abbie
Nowakowski, Natalie |
3.566 |
Jessie Rayburn |
Harbor Springs |
Mills, Natalie
Main, Carrie
Maki, Savannah
O’Neill, Jacque
Wilson, Taylore |
3.802 |
Pete Kelbel |
Manistee |
Danison, Sara
King, Mackenzie
Nelson, Emalyn
Vasquez, Olivia
Waligorski, Kendal |
3.674 |
Bridget Warnke |
Royal Oak Shrine |
Kemp, Elizabeth
Brown, Julia
Buchanan, Sydney
Kemp, Katherine
Saliba, Jaime |
3.654 |
Matt Brush |
Jackson Lumen Christi |
Hauer, Michaela
Hilderly, Ashley
Manchester, Morgan
McClure, Anna
Webster, Caitee |
3.906 |
David Swartout |
St. Catherine of Wixom |
Haupt, Sara
Barlow, Isabella
Hook, Abby
Lehnert, Emma
Field, Dylan |
3.696 |
Orrin Tibbits |
Lenawee Christian School |
Bell, Morgan
Gallant, Mikkel
Shaw, Maddie
Sluss, Avery
Swiggum, Lauren |
3.728 |
Craig Morr |